Традиція приготування обрядових хлібів на Одещині стала нематеріальною культурною спадщиною України

0 113

Традиція приготування та вживання обрядових хлібів до Дня Святого Георгія у селі Криничне на Одещині потрапила до Національного переліку елементів нематеріальної культурної спадщини України. Відповідний наказ підписав Міністр культури та інформаційної політики України Олександр Ткаченко, пише SEEDS.

Традиція випікання обрядових хлібів практикується майже 200 років болгарською етнічною меншиною, повідомило Міністерство культури та інформаційної політики України.


Боговиця – округлий хліб злегка плескатої форми, прикрашений зверху чотирма перехресними джгутами, укладеними на поверхні у вигляді квітки, що символізує сонце і весняне пробудження природи. Вага хлібини: до двох кг; діаметр: до 40 см, висота 10-12 см.

Ушчарька – круглий, трохи приплесканий хліб з символами: розташований по колу незамкнений джгут (відкритий загін для овець), непарна кількість маленьких кульок з тіста (вівці), джгут у вигляді гака (посох пастуха) і фігурка людини (пастух). Вага: до двох кг; діаметр: до 30 см.

Читайте також: Традиційний обрядовий хліб Вінниччини став нематеріальною культурною спадщиною України

Каравай – високий святковий хліб, що виготовляється з переплетених різної кількості джгутів, які кожна господиня робить в залежності від традицій своєї сім’ї. Вага: 3 кг; діаметр: 50 см; висота до 25 см.

Рингел – фігурно переплетений хліб з двох або кількох джгутів, обов’язково з наскрізним отвором посередині. В отвір вставляється чаша з вином і підноситься зі шматочками хліба кожному з учасників трапези, який повинен скуштувати шматочок хліба, змочивши його у вині. Вага: 1 кг; діаметр: до 30 см.


Виготовленням хліба займається старша з жінок в родині. Замішується тісто у прикрашеному квітами дерев’яному кориті з додаванням солі та води. О п’ятій годині дня кожна господиня приносить на колективну трапезу на вулиці обрядові хліби власного виготовлення, сковороду з Курбаном, зелену цибулю, часник і вино.

 

SEEDS

Головні новини Seeds та агроідеї для зростання вашого бізнесу в Telegram Facebook Instagram
Youtube та Підписуйтесь!

Залишити коментар

Ваш email не буде опубліковано

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!