Транспортні проблеми стануть на заваді повноцінного відновлення роботи ринків в Україні

0 932

Вже сьогодні уряд розгляне можливість відкриття в Україні ринків. Про це заявив у відеозверненні президент Володимир Зеленський. На його думку, за умови дотримання всіх правил безпеки вже цієї п’ятниці ринки зможуть відновити роботу.  

Однак, коли ринки все ж відчинять свої ворота, перешкод не стане менше – дасться у знаки відсутність доступного транспортного сполучення у містах, відтак про повноцінне відновлення роботи ринків говорити поки що зарано, розповів у коментарі для SEEDS кандидат економічних наук, незалежний експерт Олександр Хмелевський.

“Відкриття ринків значно покращить ситуацію з реалізації продукції українських фермерів. Зараз люди змушені купувати продукти виключно в магазинах, або ті хто має контакти фермерів, купують в них напряму. Звісно, відсутність транспорту є значною перешкодою для повноцінного відновлення ринків.

Тим не менше, люди, які живуть неподалік ринків чи мають особистий транспорт зможуть купувати продукцію. Фермерам доведеться вирішувати логістичні проблеми та нести додаткові витрати. Зокрема, організовувати доставку продукції споживачам, або підвозити їх на ринок чи склад.

Без повноцінного відновлення громадського транспорту в Україні, відновлення економіки неможливе. Залишається сподіватися, що владі вистачить здорового глузду скасувати ці обмеження якомога скоріше”, – переконаний Олександр Хмелевський.


Водночас директорка з розвитку Української плодоовочевої асоціації Катерина Звєрєва вважає, що забороняти торгувати фермерам – це не тільки не вихід для держави, а й дуже небезпечний шлях.

“Фермери вирощують врожай, і без них Україну просто не прогодувати. Забороняти торгувати – це дуже небезпечний шлях. Треба навпаки створити умови, щоб ринки функціонували спокійно в будь-якому містечку.

Якби була знижена ставка ПДВ для виробників плодоовочевої продукції, це дуже б підтримало вітчизняного виробника. Насправді це продукція з високою доданою вартістю”, – підкреслила Катерина Звєрєва.

“Зараз частина фермерів хоче якось потрапити до мереж супермаркетів, це не завжди їм просто зробити. Тому, що відстрочка платежів 90 днів не кожного фермера влаштує, сформувати партію одному фермеру – це дуже важко, потрібно кооперуватися, а у нас ще механізми кооперації в Україні нездійсненні.

Оцінити збитки поки що рано – сезон тільки починається. Найбільше постраждали фермери південних регіонів. Вони вже реалізовують повним ходом і суницю садову, і ранню тепличну продукцію: салати овочі, томат, огірок. Саме вони зазнали найбільших збитків”, – наголосила директорка з розвитку УПОА.


Нагадаємо, що в понеділок, 27 квітня,  на нараді в офісі президента Володимир Зеленський схвалив ідею щодо можливості відкриття ринків за певним протоколом дотримання правил безпеки під час епідемії COVID-19.

Міністерство охорони здоров’я планує відкриття тільки тих ринків, які будуть в змозі дотримуватися необхідних санітарних вимог.

 

SEEDS.org.ua   

Головні новини Seeds та агроідеї для зростання вашого бізнесу в Telegram Facebook Instagram
Youtube та Підписуйтесь!

Залишити коментар

Ваш email не буде опубліковано

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!