Треба знаходити баланс між виробництвом та споживанням – Ольга Трофімцева

0 115

Остання доповідь Римського клубу – міжнародної громадської організації, яка об’єднує представників світової політичної, фінансової, культурної та наукової еліти – має назву  «Come On! Капіталізм, короткозорість, населення і руйнування планети». Доповідь присвячена 50-річному ювілею організації та порушує питання сталого розвитку світу в усіх галузях, в тому числі, в агробізнесі. В ній піддаються сумніву канони капіталізму зокрема та сучасного економічного розвитку світу взагалі. Яким чином порушені проблеми стосуються України, на які світові тренди варто звернути увагу державі та бізнесу та чому терміну «капіталізм» у нашому звичному уявленні насправді вже не існує в ексклюзивному коментарі журналістам агромедіа-агенції SAPIENZA розповіла екс-в.о. Міністра аграрної політики та продовольства України Ольга Трофімцева під час неформальної зустрічі із представниками ЗМІ, що відбулася в Києві 18 листопада.

За словами Ольги Трофімцевої, тема сталого розвитку аграрної галузі є дійсно глобальною. Вона стосується, зокрема, тренду споживання: того, що хочуть споживати люди сьогодні та того, що вони будуть споживати в майбутньому.

«Буквально сьогодні у соцмережах розгорнулася гостра дискусія на предмет створеної вертикальної ферми у Києві. Дехто переконував, що за такими фермами – майбутнє і тому земля як товар з часом – з розвитком вертикальних ферм, не буде коштувати нічого. Я долучилась до цієї дискусії, бо вважаю, що треба зважено ставитися до таких мегатрендів. Адже я завжди говорю, що агросектор це з одного боку – використання великих агроресурсів, а з іншого – продовольча безпека та харчування у світовому масштабі. І якщо сьогодні кажуть, що до 2030 року споживання яловичини в США зменшиться на 30%, то це можна приблизно уявити. Але окрім США у нас є купа регіонів де середній клас тільки починає розвиватися – Китай, деякі країни Африки. І споживання яловичини в цих країнах буде зростати. На сьогодні запит на ту ж саму яловичину з боку Китаю настільки шалений, що його неможна задовольнити»,- зазначила екс-в.о. Міністра аграрної політики та продовольства України.

Ольга Трофімцева також висловила думку, що капіталізм в тому уявленні, яким ми його знаємо сьогодні, що підсилюється рівнем споживання, насправді вже не існує.

«Такої думки дотримуються в США та країнах ЄС. Відповідно, можливо, нам також треба передивлятися свої підходи до капіталізму. І держава не повинна сподіватися лише на те, що це питання вирішить ринок. Держава має створювати умови для роботи бізнесу і, подекуди, сама регулювати цей процес»,- повідомила фахівець.

При цьому, на її думку, сьогодні в Україні важливо знайти баланс в аграрній політиці між важелями, що впливають, з одного боку, на виробництво, а з іншого – на споживання.

«Свого часу, ми дискутували з виробниками органіки з приводу того, яким чином можна спонукати споживачів до здорового харчування. І ми дійшли висновку, що такі принципи в людину потрібно закладати ще з дитсадка – там має бути українське органічне яблуко, ягода або будь-який інший продукт, споживаючи який діти будуть знати, що це є здоровою їжею. І ось це і є той процес, на який має впливати держава разом з бізнесом»,- зазначила Ольга Трофімцева.

SEEDS.org.ua

Головні новини Seeds та агроідеї для зростання вашого бізнесу в Telegram Facebook Instagram
Youtube та Підписуйтесь!

Залишити коментар

Ваш email не буде опубліковано

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!