Тушу свині, що загинула від африканської чуми виявили на звалищі в Чернівецькій області

0 107

Цього тижня на стихійному сміттєзвалищі у селі Горбівці (Чернівецька область) виявили тушу свині. Розтин свійської тварини та аналізи підтвердили, що вона загинула від африканської чуми свиней (АЧС), повідомляє SEEDS.

За кілька останніх років десятки приватних господарств та великих підприємств постраждали від хвороби, яка є смертельною для тварин. Наявність АЧС на території країни ускладнює або робить неможливим експорт свинини. Наразі в Україні є можливість застрахувати ферму для отримання компенсації у разі збитків від африканської чуми свиней.

Пізніше цього тижня в Чернівецькій області зафіксували ще один спалах АЧС. Хворобу виявили у дикого кабана на території Петрівецького лісництва Державного підприємства “Сторожинецьке лісове господарство” ГО “Мисливський клуб “Лісівник”.

Наразі в обох осередках поширення вірусу встановлено карантинні обмеження та визначено зони нагляду. Фермам у регіоні варто посилити заходи безпеки.

“10 листопада при Чернівецькій районній державній адміністрації проведено засідання ДНПК на якому затверджено План-заходів щодо профілактики, недопущення поширення та ліквідації захворювання африканської чуми свиней та визначили зони захисту в 3-х кілометровій межі спалаху с. Горбівці, с. Тереблече, с. Нижні Синівці, с. Верхні Синівці. По другому випадку – оголосити епізоотичним осередком щодо африканської чуми свиней 42 квартал В. Петрівецького лісництва Державного підприємства “Сторожинецьке лісове господарство” ГО “Мисливський клуб “Лісівник” Чернівецького району Чернівецької області. Визначити зоною нагляду 10-ти кілометрову зону від межі місця захисту, а саме: с. Корчівці та с. Аршиця Чернівецького району Чернівецької області”, – повідомили в Держпродспоживслужбі.

SEEDS

Головні новини Seeds та агроідеї для зростання вашого бізнесу в Telegram Facebook Instagram
Youtube та Підписуйтесь!

Залишити коментар

Ваш email не буде опубліковано

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!