У Чернівецькій області кооператив пасічників випробує ЗЗР безпечні для бджіл

0 165

У Рукшинській ОТГ в межах двох сіл за ініціативи сільськогосподарського обслуговуючого кооперативу «Рукшинський», який об’єднав пасічників громади, цього сезону будуть випробовувати безпечні для бджіл ЗЗР.

Про це розповів заступник директора департаменту агропромислового розвитку Чернівецької ОДА Богдан Бойчук в рамках проекту #Індекс агроефективності областей України.

За його словами, Рукшинська ОТГ ефективно використовує можливості, які з’явилися в неї після об’єднання, в тому числі грантове фінансування від ЄС, що дозволило досягти покращення комунікації представників органів місцевого самоврядування із суб»єктами малого і середнього підприємництва, а також ефективно залучати природні, фінансові й людські ресурси.

«На території України існує проблема, коли в період масового цвітіння і періоду найбільшого медоношення бджіл аграрії проводять обробку засобами захисту рослин. Через це маємо випадки масової потрави комах. Міжнародні організації виділили кошти СОК «Рукшинський» на закупівлю ЗЗР, які не шкодять бджолам. Цього сезону сільгоспвиробникам двох сіл безкоштовно будуть надані ці препарати, щоб дослідити, як бджола реагуватиме на засоби захисту», — розповідає Богдан Бойчук.

За його словами, «медовий» сільськогосподарський обслуговуючий кооператив у Рукшині об»єднує декілька сотень пасічників і займається промоцією товарів продукції бджільництва як на внутрішні, так і на зовнішні ринки з метою забезпечення прибутку саме для виробників. Також серед основних завдань діяльності, над якими працюють учасники кооперативу, — об»єднати бджолярів західного регіону України, налагодити систему переробки продукції пасік, покращити умови ведення сільгоспвиробництва у галузі, формувати великі партії продукції для експорту.

SEEDS.org.ua за матеріалами AgroPortal

Головні новини Seeds та агроідеї для зростання вашого бізнесу в Telegram Facebook Instagram
Youtube та Підписуйтесь!

Залишити коментар

Ваш email не буде опубліковано

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!