У Давосі презентували агротехнологічний потенціал України

0 113

Agrohub зібрав повний зал на відкриту дискусійну панель для міжнародних інвесторів у першому в історії Українському Домі в Давосі, Швейцарія, під час 48-го щорічного Всесвітнього економічного форуму.

Дискусійна панель «Європейська Агро Супердержава: Україна, рухома технологіями та інноваціями» відбулася 23 січня. Agrohub, завдяки дискусії, привернув увагу світових гравців до України, розповів про можливості українського агробізнесу та представив Україну як гідного учасника в пулі світових інноваторів.

Юлія Порошенко (Україна) – засновник і керівник проекту Agrohub, співзасновник технологічного кластера Radar Tech, розповіла, що Agrohub створений для того, щоб об’єднати зусилля гравців з різних сфер для розвитку агросфери.
«Якщо ви інвестор – подивіться на українські агростартапи. Agrohub аналізує їх, знаходить найкращі рішення і допомагає вдосконалюватися. А наші партнери з агробізнесу дають їм можливість перевірити свої прототипи на реальних фермах і полях.
Якщо ви – стартап, і у вас є готове технологічне рішення для сільського господарства – Agrohub стане вашою точкою входу в український агробізнес. Ми знаємо кому потрібне ваше рішення, і знаємо, хто приймає в компаніях такі рішення»,
– розповіла Юлія Порошенко.

За її словами, Agrohub шукає і приваблює інвесторів в розвиток агросфери в Україні, розвиває стартапи, будує мости з іншими країнами, щоб зробити відчутний внесок в розвиток агро України.

«Спостерігаючи за Україною протягом 5 років, я побачив в фермерстві підприємництво і креативність. Але в плані впровадження цифрових технологій, Україна стоїть тільки на початку шляху. Однак на дуже хорошому початку. У мене є гарна новина для тих, хто хоче почати своє цифрове фермерське підприємство: вам не потрібно для цього багато грошей. Вам необхідна тільки ваша креативність. Все інше: комп’ютери, цифрове забезпечення, доступ на ринок – ви зможете взяти в оренду майже безкоштовно. Не дивіться на величезні цифри, вам не потрібен такий тип інвестування. Ринок величезний і потенціал теж величезний. І тут дійсно є можливість для кожного», – зазначив Тобіас Менне (Tobias Menne), (Німеччина) – Global Head Digital Farming Bayer AG.

Міхаель Хорш (Michael Horsch) (Німеччина) – співзасновник і керуючий Horsch Machines, провідного європейського виробника сільськогосподарської обробки ґрунту і посівного обладнання, під час дискусії зауважив: «Україна має вражаючі результати у виробництві зернових культур у великих кількостях, такими результатами може похвалитися тільки Бразилія і Аргентина. Але якщо говорити про загальне виробництво, то Україна має одну з лідируючих позицій в списку світових виробників зерна.

Що дивує саме мене, це те, що інвестиції в цю сферу в Україну приходять не ззовні, не від іноземців, а від самих українців. Це вражає і трохи лякає нас, іноземних фермерів, оскільки вони можуть вивести нас, іноземців, з гри. Тому я кажу, що я краще буду працювати з ними зараз, а не перешкоджати їм робити те, що вони роблять. Я вважаю, що Україна на правильному шляху».

Юрій Косюк, ПАТ Миронівський хлібопродукт: «20 років тому, коли ми почали наш бізнес з виробництва курячого м’яса, ми були єдиними в своїй галузі. Ніхто не говорив нам: робіть так, чи робіть ось так, чому ви робите так чи інакше. І на сьогоднішній день Польща повторює модель нашого бізнесу. Повірте, сільське господарство в Польщі, зокрема курячий бізнес, через 10-15 років буде виглядати так само, як і в Україні. Вся інша частина Європи побоюється розвитку такого потенціалу в курячому бізнесі в Польщі. Успішні компанії намагаються розвивати свій бізнес. А ми намагаємося знайти щось нове. Можливо, застосування якихось розумних технологій в сільському господарстві.

Вірте в нас. У нас достатньо потенціалу і достатня кількість розумних людей, величезна база з більш ніж тисячі експериментів, щоб розробити щось нове, щось унікальне. У нас велика територія, задіяно багато людей і засобів, щоб виявити щось нове. Саме в цьому і причина нашого оптимізму. Ви знаєте, що багато розумних і потрібних людей на сьогоднішній день задіяні в тіньовому бізнесі. Виходить, чим менше розумних людей братиме участь у ньому, тим більше тямущих керівників ми отримаємо. Те ж саме стосується і грошей. Якби ці тіньові гроші вкладалися в нові бізнес ідеї, розвивався б потенціал країни».

Також Юрій Косюк зазначив величезний потенціал для інвестування: «Україна – це одне з кращих місць для бізнесу в Європі. Я вже займався бізнесом в європейських країнах і країнах Азії. У нашій країні є багато місць, де можна робити бізнес. Тут безпечно, навколо хороші, добрі і освічені люди, які здатні бути успішними».

Алекс Ліссітса, Генеральний директор агрохолдингу ІМК, громадський діяч, президент асоціації “Український клуб аграрного бізнесу”, модератор дискусії підсумував: «Сьогодні Україна стрімко займає позиції аграрної європейської наддержави. Ми впроваджуємо інноваційні рішення, інтегруємо нові технології у виробництво та інвестуємо в агроінновації, і можемо прогнозувати, що тільки агротех експорт України досягне більше 5 млрд.доларів США вже в найближчі 5-7 років».

Дискусійну панель відвідали понад 70 учасників.

Онлайн трансляція доступна на сторінці Agrohub, а також на офіційних ресурсах UKRAINE HOUSE Davos

Для інформації:  

Agrohub – проект з розвитку агроінновацій. Його мета – покращити ефективність агросектору за рахунок впровадження інновацій і технологій, даючи можливість талантам реалізовувати свій потенціал.

Для цього Agrohub акумулює інформацію, будує зв’язоки і стає каталізатором відносин між агрокомпаніями і розробниками технологічних рішень, експертами, науковими установами, медіа та міжнародними співтовариствами.

Agrohub навчає управлінців агрокомпаній філософії та практиці інновацій, а також популяризує культуру інновацій в агросекторі через освітні програми та медіа. Восени 2017 року Agrohub разом з компанією «Миронівський хлібопродукт» та технологічним кластером Radar Tech запустив акселератор аграрних інновацій MHP Accelerator.

Ukraine House in Davos – Багатоформатний простір Український Дім буде працювати в Давосі, Швейцарія, під час щорічного 48-го Всесвітнього економічного форуму. Під загальною темою: «Україна: креативність, інновації, можливості» лідерам світового бізнесу, технологій та інвестицій будуть представлені інвестиційні можливості в український сектор ІТ та інновації.   Український Дім буде працювати з 22 до 26 січня 2018 року. Організатором проекту виступає Українська асоціація венчурного і приватного капіталу (UVCA) в партнерстві з Western NIS Enterprise Fund і Фондом Віктора Пінчука. Український Дім буде функціонувати паралельно з іншими численними подіями під час щорічного форуму ВЕФ.

В Українському Домі будуть обговорюватися світові економічні тенденції в контексті розвитку нових технологій, де тема України буде вписана в глобальний контекст. Також там будуть проводитися двосторонні зустрічі між представниками стартапів і власниками венчурного капіталу з різних куточків світу.

SEEDs.org.ua

Головні новини Seeds та агроідеї для зростання вашого бізнесу в Telegram Facebook Instagram
Youtube та Підписуйтесь!

Залишити коментар

Ваш email не буде опубліковано

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!