У два рази зросли ціни на землю в Україні

0 479

За сто днів після відкриття ринку землі в Україні середня вартість гектара зросла вдвічі. Якщо ще в липні ціна становила в середньому 22 тисячі, то зараз – 44 тисячі гривень. Згідно зі словами міністра аграрної політики Романа Лещенка, зростання цін на ділянки сільськогосподарського призначення триватиме. Вартість щороку буде збільшуватися на 7 – 10%, повідомляє SEEDS.

“Якщо брати загальну цифру всіх транзакцій по землях с/г призначення, то середня вартість за 1 г станом на 9 жовтня становить 43 879 грн. Але для того, щоб показати деталізовану аналітику, ми розмежували середню вартість за 1 га для ведення товарного с/г виробництва та особистого селянського господарства. У першому випадку вартість становить 32 тисячі, у другому – 33 тисячі. Ціна в понад 40 тисяч гривень була прогнозованою і ринковий процес ціноутворення рухається планомірно. У цілому вартість землі є вищою за середньозважену нормативно-грошову оцінку земель в Україні і за 100 днів відзначається конкретна динаміка росту ціноутворення.”, – зазначив Роман Лещенко.

Читайте також: Освіта для фермерів: з’явився безкоштовний онлайн-курс про ринок землі

Станом на 13 жовтня було укладено 29,5 тис. угод про купівлю-продаж землі. Загальна площа проданих ділянок становить 73,5 гектара. Таким чином, середня площа ділянки становить 2,5 гектара.

Найбільш активно землю продають у Харківській (2429 угод), Полтавській (2407 угод), Київській (2398) областях. Найменш активно наразі ринок землі функціює у Луганській, Донецькій та Одеській областях.

SEEDS

Головні новини Seeds та агроідеї для зростання вашого бізнесу в Telegram Facebook Instagram
Youtube та Підписуйтесь!

Залишити коментар

Ваш email не буде опубліковано

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!