У двох районах Одещини створено медові кластери

0 282

В Одеській області починається впровадження пілотного проекту «Агропромисловий кластер з питань розвитку бджільництва».

Як інформує прес-служба Одеської ОДА, його реалізація дозволить покращити рівень збору та переробки меду, а також підвищить конкурентоспроможність готового продукту. Територіями проекту визначено Біляївський і Роздільнянський райони строком на три роки. Про це повідомила заступниця голови Одеської обласної державної адміністрації Світлана Шаталова

«Кластерні моделі розвитку територій давно використовуються в ЄС і США, вони є одними з найефективніших. Створення медового кластеру дозволить нам вийти на новий рівень з переробки меду і отримати якісний продукт. До реалізації проекту залучені не лише бджолярі, а й провідні науковці, представники місцевої та обласної влади», — підкреслила Світлана Шаталова.

За її словами, план розвитку агропромислового кластеру на три роки передбачає проведення комплексу заходів. Насамперед потрібно вивчити природно-ресурсний і екологічний потенціал територій і визначити найбільш продуктивні зони збору меду. На основі цих даних буде встановлено унікальні медозбори для утворення органічних пасік.

Надалі планується підписання угод з торговельними мережами для продажу продуктів, виготовлених учасниками кластеру. Таким чином, відбуватиметься кооперація виробників для збуту і розробки нових медових продуктів. А за рахунок розміщення пасік в унікальних локаціях і наявності автентичних продуктів місцевого виробництва можливе підвищення туристичної привабливості цієї місцевості.

За результатами реалізації проекту очікується підвищення рівня життя мешканців села, активізація фермерських господарств, створення нових конкурентних товарів з доданою вартістю, розширення географії експорту та нові робочі місця.

Відповідне розпорядження щодо реалізації проекту «Агропромисловий кластер з розвитку бджільництва, виробництва і реалізації меду та продуктів його переробки в Одеській області» 14 березня підписав голова ОДА Максим Степанов.

Наприкінці лютого в Одеській області обговорили створення та розвиток агроекологічних кластерів у сільській місцевості. Наразі в регіоні започатковано ініціативи щодо утворення 5 кластерів, а фактичні передумови для організації мають ще 15 кластероподібних утворень.

SEEDS.org.ua

Головні новини Seeds та агроідеї для зростання вашого бізнесу в Telegram Facebook Instagram
Youtube та Підписуйтесь!

Залишити коментар

Ваш email не буде опубліковано

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!