У Києві вартість “Олів’є” зросла майже на 40%

0 49

Зростання вартості складових святкового салату спостерігають через значне подорожчання яєць, маринованих огірків та картоплі. За 3 кг салату доведеться заплатити 273 грн за умови придбання продуктів на ринку, пише SEEDS.

Про це в ефірі національного марафону розповів аналітик, член дискусійного економічного клубу Олег Пензин. За його словами, стрибок цін відбувається на фоні зниження доходів населення.

«Люди втратили роботу, менше витрачають на подорожі, побутову техніку, структура видатків у зв’язку з воєнними діями змінилась. Купівельна спроможність продуктів харчування також погіршується. Більше їмо хліба та картоплі, менше їмо фруктів, міняємо яловичину на курятину, шукаємо те, що дешевше», – сказав Олег Пензин, повідомляє bigkyiv.com.ua.

Читайте також: Антимонопольний комітет взявся за перевірку причин активного росту цін на яйця

Ціни на яйця на столичних базарах дещо знизились – тепер за десяток просять 55-65 грн, тоді як у супермаркетах ціни все ще по 65-90 грн. Водночас, подорожчання цибулі та моркви анонсував президент Української плодоовочевої асоціації Тарас Баштанник. Але відбудеться це вже після Нового року – ближче до весни.

«Передноворічний ажіотаж зазвичай збільшує попит на імпортні продукти, і це призводить до зростання цін на 10%. Купівельна спроможність цьогоріч у громадян гірша, проте Новий рік стимулює купувати як завжди. А після 1 січня продажі у торгових точках щороку падають, що вони навіть часом закриваються через відсутність покупців. У цьому році на позиції борщового набору ціни зростати значно не будуть – на відсотків 2-3, які можна не враховувати. Хіба до весни будуть дещо зростати ціни на моркву українського виробництва, яка закінчиться в запасах – коли почнуть торгувати імпортом, буде дорожче», – сказав Тарас Баштанник.

Бігти в магазини за великими запасами Олег Пензин не радить – каже, овочів в країні вдосталь, тому на весь наступний рік вистачить. Та і Херсон від окупантів повернули – тому вирощувати у 2023-му буде можливість.

«28% інфляції свідчить про те, що ціни будуть рости і далі. Соціальні програми будуть виконуватись, але до кінця 2023 року мінімальна зарплата рости не буде. Тому великої зміни чекати не варто. Варто з розумінням підходити до того, що поки триває війна, треба сконцентруватися, боротися з ворогом, а вже після війни очікувати на відновлення економіки», – заявив Олег Пензин.

Нагадаємо, на початку року 3 кг олів’є коштувало понад 200 грн, а рік до того – 173 грн.

SEEDS

Головні новини Seeds та агроідеї для зростання вашого бізнесу в Telegram Facebook Instagram
Youtube та Підписуйтесь!

Залишити коментар

Ваш email не буде опубліковано

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!