У кооперативі Гуцульські ґазди разом збиратимуть та перероблятимуть ягоди

0 299

Минулого тижня у Білоберізькій ОТГ відкрили сільськогосподарський кооператив. Місцеві вирішили робити бізнес на збиранні ягід чорниці та грибів. Ініціатива дуже потрібна, адже робочих місць у громаді обмаль.

Головні проблеми тут не унікальні: більшість люду виїжджає за кордон, бо роботи немає. Місцеві живуть переважно з зеленого туризму. Крім туризму, деякі місцеві ще працюють у бюджетній сфері або деревообробці. Решта – на заробітках.

Не так давно тут створили сільськогосподарський кооператив “Гуцульські ґазди“, який має допомогти місцевим з роботою.

Поки що у кооперативі працюватимуть шестеро його членів, скоро мають оформити ще трьох. Згодом планують залучати до роботи й місцевих мешканців. У планах десь 30 робочих місць на обробці ягід, ще сотня людей може бути залучена у збиранні.

“Це у перспективі, бо цього року не дуже добрий врожай на чорницю, – каже голова кооперативу Василь Лазорик. – Більшість ягід зібрали ще зеленими. У 2019 році теж був неврожай, але цьогоріч – ще на 25 % менше.

Також проблема з грибами – ліс сухий, дощу треба. Буде видно, як піде далі, усе залежить від погоди. У планах є збирати лікарські трави. Їх можна заготовлювати під час цвітіння, а взимку – готувати й фасувати”.

Все ж узимку робота, можливо, зупиниться, щоб не опалювати дарма приміщення, раз достатньо урожаю не буде. А з нового сезону все розпочнуть з новими силами.

Ягоди планують продавати підприємцям, уже були перемовини з львівськими та луцькими фірмами. Як боротися з самостійними збирачами, які приїжджають на територію громади навіть з сусідньої Чернівецької області, поки не знають. Найімовірніше, будуть пропонувати людям продавати зібрану чорницю до кооперативу – прямо на місці.

 

SEEDS.org.ua  за інформацією Репортера

Головні новини Seeds та агроідеї для зростання вашого бізнесу в Telegram Facebook Instagram
Youtube та Підписуйтесь!

Залишити коментар

Ваш email не буде опубліковано

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!