У листопаді Україна встановила рекорд щодо експорту агропродукції альтернативними шляхами

0 71

За минулий місяць Україна побила рекорд щодо обсягів відвантаження с/г продукції альтернативними шляхами. Загалом за 9 місяців війни “Шляхами солідарності” вже вивезено 19 млн т агропродукції, пише SEEDS.

Про це розповів заступник міністра аграрної політики та продовольства України Маркіян Дмитрасевич в ефірі Всеукраїнського марафону “Єдині новини”.

“У листопаді ми побили рекорд експорту агропродукції через так звані “Шляхи солідарності”, досягши позначки в 3,3 млн тонн. Тому подальша реалізація цієї ініціативи є життєво важливою як альтернатива морським портам”, – зазначив Маркіян Дмитрасевич.

Читайте також: Експорт “зерновим коридором” зменшився на 39%

Він підкреслив, що з початку війни було дуже важливо нарощувати пропускну можливість експорту саме наземним шляхом.

“Коли ми досягли максимальної межі вивезення агропродукції в 3 млн тонн щомісяця альтернативними шляхами, стало зрозуміло, що їх необхідно розширювати. Для цього ми почали налагоджувати комунікацію та співпрацю з європейськими партнерами”, – наголосив Маркіян Дмитрасевич.

Стосовно експортних прогнозів на наступний рік, заступник міністра зауважив, що вони безпосередньо залежать від роботи “зернової ініціативи”, зокрема від можливості приєднання до неї миколаївського порту.

“Це зможе суттєво збільшити можливості вивезення нашої агропродукції і, що не менш важливо, дозволить здешевити експорт, адже зараз витрати на логістику надзвичайно високі”, – резюмував він.

SEEDS

Головні новини Seeds та агроідеї для зростання вашого бізнесу в Telegram Facebook Instagram
Youtube та Підписуйтесь!

Залишити коментар

Ваш email не буде опубліковано

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!