У Молдові закінчуються яблука – купуватимуть українські

0 164

У сусідній Молдові практично повністю вичерпані запаси якісного яблука на тлі інтенсивного їх експорту до Росії, через що стартував імпорт якісного десертного яблука з України та Польщі. Про це повідомили експерти EastFruit.

Наразі інспектори Національного агентства з безпеки харчових продуктів ANSA проводять ревізію товарних залишків продукції врожаю минулого року в фруктосховищах країни. За їх попередніми даними, запаси яблука не перевищують 10 тис. тонн.

У свою чергу, представники асоціацій сільгоспвиробників вважають, що залишки яблука в холодильниках ще нижчі – не більше 5-7 тис. тонн. При цьому основну їх частку становить яблуко невисокої якості (порівняно дрібне, “соціальне”) або ж тих сортів, які не користувалися високим попитом, наприклад, “Ренет Семиренка”.

Минулого року Молдова імпортувала понад 300 тонн свіжого яблука з Польщі для покриття річного дефіциту. Цього року очікується, що імпорт істотно перевищить даний обсяг, а серед постачальників буде також Україна.

Наразі середня оптова ціна на якісне яблуко на ринку Молдові в 2-3 рази перевищує оптову ціну на яблуко в Польщі і Україні, тому такі поставки будуть досить привабливими для імпортерів.

Передбачається, що реальний імпорт яблука до Молдови з України та Польщі в літній період буде значно більшим, проте частина цієї продукції буде призначена для реекспорту до Росії, і не продаватиметься на внутрішньому ринку країни.

SEEDS.org.ua за інформацією EastFruit

 

Головні новини Seeds та агроідеї для зростання вашого бізнесу в Telegram Facebook Instagram
Youtube та Підписуйтесь!

Залишити коментар

Ваш email не буде опубліковано

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!