У Рівному з борщівником Сосновського боротимуться за допомогою штрафів

0 459

Вулиці Рівного почали обстежувати інспектори муніципальної варти – шукають борщівник Сосновського. Сьогодні землекористувачам та землевласникам за невиконання заходів боротьби з цими бур’янами загрожують штрафи, пише SEEDS.

За словами начальниці відділу контролю за благоустроєм Департаменту муніципальної варти Вікторії Прокопчук, після обстеження осередку борщівника, інспектори встановлюють власника ділянки.

Це може бути приватне господарство, територія підприємства чи установи, або ділянка яка належить місту — тоді займатись знищенням рослини мають комунальники, додала вона.

“Як тільки ми встановлюємо відповідальну особу, ми виписуємо припис такій особі. Максимальний термін усунення правопорушення — 10 днів, але у разі, якщо є отруйна рослина, ми робимо приписи терміном два-три дні для того, щоб його знищити. Якщо припис не виконується — на особу складаємо адміністративний протокол”, — розповіла Вікторія Прокопчук Суспільному.

Штраф за таке адмінпорушення становить до 1 360 гривень для людини та до 1 700 гривень для підприємства, установи чи організації.Борщівник Сосновського росте майже на всій території України – у лугах, вздовж берегів річок та доріг, полів та лісосмуг, на добре освітлених вологих ґрунтах. Рослина не боїться ні приморозків, ні спеки. За розмірами може сягати 6 метрів у висоту, утворюючи густі зарості.

Читайте також: Українські фермери зможуть оцінити можливість отримати грант за допомогою нової онлайн-форми

Під час цвітіння борщівник нагадує кріп, має великі квіткові шапки та розлоге листя. Найбільш поширена ця рослина у Львівській, Волинській, Закарпатській областях та на Прикарпатті.

 

SEEDS

Головні новини Seeds та агроідеї для зростання вашого бізнесу в Telegram Facebook Instagram
Youtube та Підписуйтесь!

Залишити коментар

Ваш email не буде опубліковано

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!