У серпні свині традиційно дорожчають: коли ціни будуть найвищими?

0 55

Літня спека впливає на процеси відгодівлі свиней. Тварини починають менше їсти і повільніше набирати вагу, тому їх продуктивність, тобто середня вага забою, зменшується. Попит же на м’ясо з боку переробних підприємств наприкінці літа залишається сталим, тому зменшення пропозиції спричиняє подорожчання свиней забійних кондицій, повідомляє SEEDS.

Така ситуація у серпні є типовою для українського ринку свинини, зазначають в Асоціації “Свинарі України” (АСУ). Пікових значень котирування живця зазвичай досягають на межі літнього та осіннього сезонів. На думку аналітиків галузевої асоціації, цього року ціни будуть найвищими у першій половині вересня.

Читайте також: Зважування свиней з допомогою камери: IT-технології на українських фермах

“Щороку в серпні відбувається зростання цін на свинину в закупівлі під впливом сезонно меншої пропозиції. Так, спекотні погодні умови пригнічують апетит свиней, відповідно падає показник середньодобових приростів, а значить тваринам потрібно більше часу для досягнення звичної забійної кондиції. Як наслідок, обсяги товарних партій від виробників свинини та середня забійна маса тварин меншають, що відповідно впливає на загальну пропозицію м’яса свиней. Це за відносно сталого попиту з боку заготівельників створює дефіцит кондиційних свиней, тож «підігріває» ціну на ринку живця. Свого максимуму вона переважно сягає на рубежі сезонів чи у першій половині вересня. Цьогоріч ситуація, найвірогідніше, розвиватиметься за аналогічним сценарієм. Наразі частина виробників свинини вимушені переглянути тижневі обсяги реалізації або продавати тварин меншою масою за звичні 110-115 кг/гол.”, — зазначає голова аналітичного відділу АСУ Олександра Бондарська.

SEEDS.org.ua

Головні новини Seeds та агроідеї для зростання вашого бізнесу в Telegram Facebook Instagram
Youtube та Підписуйтесь!

Залишити коментар

Ваш email не буде опубліковано

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!