У вересні свинина подорожчає – квоти на імпорт майже вичерпані

0 183

Протягом останніх двох місяців обсяги свинини, імпортованої в Україну, зростали. Завозять цей вид м’яса до України переважно з країн Євросоюзу. Утім, вже 82% імпортних квот на 2021 рік використано. Після того як всі квоти будуть вичерпані, на свинину, завезену з ЄС, будуть накладатися мита у повному обсязі, тому продукт подорожчає. У наслідок цього можуть зрости ціни й на свинину внутрішнього виробництва, повідомляє SEEDS.

Усього без мит в Україну можуть імпортувати 20 тис. тонн свинини. За 7 місяців було ввезено 16,4 тис. тонн цього виду м’яса. Лише за липень імпортували 3,7 тис. тонн.

“Надходження імпортного м’яса свиней у червні-липні незначно перевищують обсяги поставок аналогічного періоду минулого року: 6,04 тис. т проти 5,86 тис. т. 2/3 завезеної продукції представлено охолодженим переднім краєм, мороженими окостами та мороженою обваленою свининою. Останні два місяці свинину завозили виключно з країн ЄС (переважно з Данії, Польщі, Нідерландів). За квотою залишилося ще 4,6 тис. т свинини. Враховуючи динаміку імпорту, квоти на поставки свинини з ЄС, вірогідно, будуть вичерпані вже у вересні, після чого кожен імпортований кілограм коштуватиме на 10%-12% дорожче за рахунок сплати мита”, – зазначають в Асоціації “Свинарі України” (АСУ).

Читайте також: Зростання ПДВ заважає розвитку свинарства: свині дешевшають

Нагадаємо, минулого тижня через очікуване підвищення ПДВ на живець свиней з 14% до 20%, переробні підприємства знизили ціну на свиней забійних кондицій. Середні котирування втратили 2 гривні й склали 37,5 грн за кілограм.

SEEDS.org.ua

Головні новини Seeds та агроідеї для зростання вашого бізнесу в Telegram Facebook Instagram
Youtube та Підписуйтесь!

Залишити коментар

Ваш email не буде опубліковано

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!