У Вінниці з’явиться масштабний гуртовий сільськогосподарський ринок

0 938

У Вінниці стартувала підготовча робота по створенню гуртового сільськогосподарського ринку, який з часом може набути статусу регіонального. Його розмістять у Щітках, села, що знаходиться на території Вінницько-Хутірського округу, пише SEEDS.

Появі ринку слід завдячувати Програмі розвитку аграрного сектору та забезпечення продовольчої безпеки, яка діятиме на території Вінницької міської територіальної громади протягом 2023-2025 років.

Орієнтовна площа ринку на початковому етапі – близько двох-трьох гектарів. Передбачається, що тут будуть як овочеві так і м’ясні відділи, а також можливість як гуртової так і роздрібної реалізації продукції.

«Реалізація цього проекту запланована спільно з нашим партнером – агрокластером «Агровін». Це громадська організація в яку входить більше 50 сільськогосподарських виробників.

Ми прагнемо аби цей ринок в перспективі мав не лише значення місцевого, а й був чимось більшим. Щоб Вінницький регіон був тим місцем, куди можна приїхати з різних частин країни та гуртом закупити ту чи іншу продукцію.

Думаю, наші фермери, в свою чергу, швидко пристосуються до потреб споживачів та перейдуть на ту, продукцію, яка буде затребуваною. Вони вже потрохи пристосовуються до нових умов, закладаючи більші площі під вирощування овочевої групи, дефіцит якої відчувався торік через ситуацію в країні», – каже радник вінницького міського голови з питань агропромислового розвитку Олександр Закорченний.

Читайте також: На Харківщині окупанти вкрали 120 тонн зерна, яке мало піти на виплати пайовикам

«Також у нас є близько 9,5 тисяч особистих селянських господарств. Це 90% працездатного самозайнятого населення, – каже радник міського голови, – Ми хочемо організувати їх самозайнятість в такий спосіб, щоб вони підвищили прибутковість, мали ринки збуту та перспективи розвитку».

Загалом, на території Вінницької міської територіальної громади працюють 16 фермерських господарств та 13 сільськогосподарських товариств, повідомляється на сайті Вінницької міської ради.

 

SEEDS

Головні новини Seeds та агроідеї для зростання вашого бізнесу в Telegram Facebook Instagram
Youtube та Підписуйтесь!

Залишити коментар

Ваш email не буде опубліковано

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!