У Херсонській області планується створення 17 молочних кооперативів

0 185

На сьогоднішній день в Херсонській області існує 27 кооперативів, а в наступному році планується створення ще 17. Ці кооперативи складатимуться з малих сімейних ферм, які будуть підтримуватися матеріально, зокрема, для закупівлі європейського обладнання. Подробиці читайте на SEEDs.

Херсонщина однією з перших в Україні почала створювати молочні кооперативи. На сьогоднішній момент таких об’єктів не багато, але вони успішно працюють і розвиваються. Як повідомив директор обласного департаменту агропромислового розвитку Олександр Паливода, важливу роль в їх продуктивній діяльності відіграє той факт, що компанія “Данон” розмістила одне з двох українських підприємств саме на території цієї області. Компанія допомагає фермерам у створенні кооперативів, здійснює їх матеріальну підтримку у вигляді обладнання, зокрема доїльних апаратів, оснащення приміщень, де розміщуються тварини.

«Дуже добре розвивається Голопристанський, Нововоронцовський та ще кілька районів, де кооперативи вже довели свою ефективність. Але на “Данон” збувають продукцію не всі. Деякі співпрацюють з іншими переробними підприємствами», – зазначає Олександр Паливода.

При цьому, якщо раніше до складу кооперативу входили окремі фізичні особи, то зараз з’являється нова модель. Кооператив буде складатися з малих сімейних ферм.

«Тобто, якщо людина мала 1-2 корови і входив в кооператив, то зараз сімейна ферма має 10-20 корів, а кооператив складається з 5 – 10 таких ферм, – роз’яснює Олександр Паливода, – Один з таких об’єктів був відкритий цієї осені в Голопристанському районі. Під час презентації виявилося, що там є навіть свій навчальний клас, а також новітнє обладнання, міні-лабораторія і все, чого вимагають всесвітні стандарти і сертифікати. Тому, у них виробляється молоко вищої якості, яке, відповідно, і коштує дорожче».

SEEDs  за матеріалами ХерсонDaily

Головні новини Seeds та агроідеї для зростання вашого бізнесу в Telegram Facebook Instagram
Youtube та Підписуйтесь!

Залишити коментар

Ваш email не буде опубліковано

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!