Україна купуватиме полуницю за кордоном

0 1 064

В поточному сезоні Україна може збільшити імпорт замороженої суниці садової (полуниці). Потреба в імпорті виникла у зв’язку із дефіцитом пропозиції місцевої сировини. 

Як зазначається, сезон української ягоди в цьому році розпочався із запізненням і закінчився передчасно. Така ситуація є наслідком  особливих погодних умов цієї весни і на початку літа.

“Сезон української суниці в цьому році тривав трохи більше місяця, тобто на 2-3 тижні менше, ніж в попередні 3-4 роки. Пізній початок — це наслідок  прохолодної весни, а передчасне завершення пов”язане із екстремальними погодними умовами в червні, через які виробники Західного та Центрального регіонів отримали значно менший врожай, ніж рік тому.

Якість ягоди була не найкращою знов таки через надмірну вологість в червні. У зв’язку із цим переробні підприємства не змогли заготовити потрібну кількість місцевої сировини і тому вимушені її імпортувати”, — розповідає керівник департаменту “Аналітика” гуртового ринку ОРСП “Шувар” Тетяна Гетьман.

В якості альтернативи українські переробні підприємства розглядають заморожену суницю виробництва Єгипет, така ягода в Україні пропонується сьогодні по 1,1-1,3 €/кг.  Єгипетською замороженою суницею компенсують дефіцит місцевої сировини і підприємства країн ЄС.

В той самий час на гуртових ринках потроху з’являється “осіння” суниця, господарства Півдня та Закарпаття почали її збирати ще в кінці минулого тижня.

Фермери кажуть, що цікавляться суницею переважно трейдери, які працюють на свіжому ринку. Станом на 23 липня 2019 року на ринку “Шувар” суниця садова пропонується по 60-70 грн/кг (2,0-2,4 €/кг), це на 30% дорожче, ніж рік тому.

“Обсяг пропозиції суниці поки що обмежений, але і попит стриманий. На ринку багато інших сезонних фруктів, головний сезон споживання суниці вже лишився позаду, до того ж ціни на ягоду є відносно високими”, — розповідають оператори майданчику.

За даними експертів середня вартість суниці садової на ринку в цьому сезоні становила 28 грн/кг, що майже відповідає показникам минулого врожайного року. Вже в першій половині червня 2019 року ціни на ягоду впали до найнижчих за останні 3 роки показників — 17-20 грн/кг (0,58-0,68 €/кг).

Обвал ціни був пов’язаний із необхідністю швидко продавати ягоду, яка мало дуже короткий термін реалізації через надмірну вологу. В кінці червня суниця коштувала в 2 рази дорожче, ніж в середині місяця.

Загалом від початку сезону на ОРСП “Шувар” було продано 3,6 тис. т суниці садової — це є найбільший обсяг за останні 5 років.

 

SEEDS.org.ua за інформацією Інфо-Шувар

Головні новини Seeds та агроідеї для зростання вашого бізнесу в Telegram Facebook Instagram
Youtube та Підписуйтесь!

Залишити коментар

Ваш email не буде опубліковано

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!