Україна може стати найбільшим виробником органічного амаранту у світі – думка

0 539

З кожним роком в Україні все більше господарств роблять ставку на вирощування органічного амаранту. Так, в 2019 році вже більш 10 українських сільгоспвиробників планують сіяти органічний амарант. Про це заявив голова ГО «Асоціація виробників амаранту та амарантової продукції» Олександр Дуда в ході ІІІ Міжнародного конгресу «Органічна Україна 2019».

На його думку, Україна може стати найбільшим виробником органічного амаранту у світі. Цьому сприяють родючість українських ґрунтів, а достатня кількість сонячної інсоляції дозволяє отримати максимальну продуктивність. Експерт підкреслив, що за багатьма якісними показниками насіння амаранту, вирощене в Україні, перевершує індійське, пакистанське та перуанське. На сьогодні вартість вирощування насіння амаранту не перевищує 400 €/га.
– Так склалась ситуація, що у 2017-2018 роках в Україні бракувало амаранту для переробки і переробні підприємства мали шукати в інших країнах сировину і нічого рівноцінного не знайшли. Тому в цьому є наша перевага. Амарант ціниться в усьому світі. Це культура, яка має надзвичайну унікальні лікувальні властивості. 86% амаранту використовується у фармацевтичній промисловості, 14% – у косметичній промисловості. Якщо дуже коротко і просто, то амарант можна назвати еліксиром молодості і життя, – розповідає Дуда.

За його словами, амарант все більше набуває популярності також через те, що він є однією з посухостійких культур та має великий потенціал врожайності саме на території України.

– В Україні з амаранту виготовляють широкий спектр продукції, серед яких органічні – олія, борошно, крупи, пластівці, – зазначає він.

Окрім того, амарант має багатий хімічний склад (сквален, полі ненасичені жирні кислоти, макроелементи, вітаміни), а також має найбільший вихід білка з 1 га (15-17%в сухій вегетативній масі).

SEEDS.org.ua за матеріалами АгроЮг

Головні новини Seeds та агроідеї для зростання вашого бізнесу в Telegram Facebook Instagram
Youtube та Підписуйтесь!

Залишити коментар

Ваш email не буде опубліковано

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!