Україна може стати провідним гравцем на світовому ринку часнику

0 968

Україна має добрий потенціал аби стати провідним гравцем на світовому ринку по часнику. Наша країна має найексклюзивніші в світі позиції: географію, наявність в країні стрілкуючих сортів, а відтак – і самого насіння, розповів SEEDS керівник групи компаній Best Garlic Михайло Сорока.

Нещодавно Україна стала першою країною в світі, де розробили технологію промислового вирощування посадкового матеріалу часнику. Це може стати початком переходу від класичної зубкової висадки часнику на висадку “соло” знаної в народі як “однозубка”.

“Ми знайшли золоту серединку. Було в Україні багато спроб: сіяли багато насіння і чекали 2 роки, але ця технологія не зовсім себе виправдовує. Недоцільно однією культурою займати аж два роки одне поле. Такого собі не кожен може дозволити”, – каже експерт.

“Ми довели до пуття саме технологію промислового вирощування. Раніше взагалі не існувало технології, спрямованої на вирощування “соло”. Виростити епізодично насіння часинка в невеликих об’ємах можуть всі.

Проблема завжди була в тому, щоб викопати механічно часникову висадку з ґрунту. Зрошення істотно ущільнює грунт. Він стає твердим, як бетон.

Не було ані техніки, ані методів. І тільки зараз нам вдалось повністю підібрати техніку і адаптувати її. Запустити велике виробництво  посадкового матеріалу, довести це все до складу, а згодом – до покупця, раніше нікому не вдавалося”, – додав Михайло Сорока.

SEEDS.org.ua

 

Головні новини Seeds та агроідеї для зростання вашого бізнесу в Telegram Facebook Instagram
Youtube та Підписуйтесь!

Залишити коментар

Ваш email не буде опубліковано

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!