Україна позбулась монополії на ринку азотних добрив

0 1 207

Антимонопольний комітет України ухвалив рішення про примусовий поділ групи компаній Ostchem бізнесмена Дмитра Фірташа, яка займається виробництвом азотних добрив,  повідомив на своїй сторінці в Facebook голова АМКУ Юрій Терентьєв.

До заводів групи компаній застосовано санкцію у вигляді примусового поділу, який має відбутись впродовж 9 місяців. Також Антимонопольний комітет наклав штраф у розмірі 107 млн грн. на “НФ Трейдінг Україна”

За інформацією Терентьєва, комітет встановив, що група компаній у складі заводів-виробників ПАТ “Азот”, ПрАТ “Рівнеазот”, ПрАТ “Сєвєродонецьке об’єднання азот” та оптової торговельної компанії ТОВ “НФ Трейдінг Україна” зловживала монопольним (домінуючим) становищем на ринку первинної реалізації азотних мінеральних добрив впродовж 2014-2017 років.

У Фірташа прокоментували рішення АМКУ про примусовий поділ групи Ostchem – у компанії заявили про незаконність рішення комітету – оскаржать його в суді.

“Деякі оцінки та положення не витримують жодної критики й свідчать про лобіювання інтересів із боку конкурентів української хімічної промисловості. Таким чином, своїм рішенням АМКУ фактично вирішив стратегічне завдання в першу чергу російських конкурентів зі знищення вітчизняного хімпрому”, – сказано в повідомленні.

На думку компанії, таке рішення АМКУ ставить під загрозу існування цілої стратегічно важливої галузі – української хімічної промисловості.

У Group DF висловили надію, що АМКУ незабаром отримає нове керівництво, яке об’єктивно розбереться в ситуації й діятиме в інтересах українських виробників.

 

SEEDS.org.ua  за інформацією  УНІАН

Головні новини Seeds та агроідеї для зростання вашого бізнесу в Telegram Facebook Instagram
Youtube та Підписуйтесь!

Залишити коментар

Ваш email не буде опубліковано

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!