Україна практично відсутня на світовій ягідній мапі

0 233

Полуниця – ягода свіжого ринку, 80% її вживається саме у свіжому вигляді. За даними 2018 року Україна займає 21-е місце з виробництва полуниці, але з експорту свіжої ягоди тільки 32 місце, і 16-е місце з замороженої полуниці.

Проводять полуницю 98 країн світу, однак експортерів менше, ніж виробників. Про це розповіла Ірина Кухтіна, президент Асоціації “Ягідництво України”, на III Міжнародній конференції “Ягідництво і переробка: технології та інновації”

“По замороженій ягоді позиції нашої країни трохи кращі, але ми істотно відстаємо від лідерів. На світову ціну українська полуниця не впливає”, – пояснила вона.

По малині ситуація трохи краща. Хоча свіжої малини з України практично немає на світовій ягідній мапі (займаємо 24-е місце), однак по замороженій малині Україна є експортером номер 9 в світі. “На ринку замороженої малини ми з’явилися недавно, в 2014 році”, – додала Кухтіна.

По виробництву лохини Україна ще не вийшла на повну потужність. Середній вік плантацій лохини в Україні 3-5 років, тобто максимальна врожайність ще не досягнута.

“Це тільки початок історії, тому що серед компаній-експортерів ми займаємо 18-ту позицію, і таких країн у світі поки що небагато”, – прокоментувала Кухтіна.

Зараз значно зростає внутрішнє вживання цієї корисної ягоди. “Однак, з огляду на невисоку платоспроможність населення, ця позиція на рівні інвестицій”, – вважає експерт.

На світовому ринку ягід і кісточкових Україна грає тільки в дві позиції – лохина і черешня. “На виставці Fruit Logistica, ми представляємо тільки ці продукти”, – зауважила речник.

Один із шляхів розвитку галузі – збільшення частки ягідних компонентів в кондитерських виробах, які успішно експортуються, вважає Кухтіна.

 

SEEDS.org.ua  за інформацією Інфоіндустрія

Головні новини Seeds та агроідеї для зростання вашого бізнесу в Telegram Facebook Instagram
Youtube та Підписуйтесь!

Залишити коментар

Ваш email не буде опубліковано

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!