Україна прославилася найбільшою в Європі овечою фермою

0 1 339

Музеї, ресторани, найбільша в Європі овеча ферма, унікальні страви з баранини та погреби, наповнені бочками з різними сортами вина, найбільша колекція комуністичних пам’ятників – усе це багатства молдовського етно-села Фрумошика-Нова на півдні України (Одеська область).

Багатонаціональне село зникло з мапи ще за радянських часів – на його місці створили танковий полігон. Утім, близько 10 років тому його вирішила відновити родина Олександра Паларієва. Вони орендували у Фрумошиці-Новій частину земель та побудували тут не лише велике успішне господарство, а й цікаву туристичну локацію.

“Фрумошика” в перекладі з румунської мови означає “красуня”. У селі відбудовано українські, молдовські, гагаузькі хати та будинки німецьких колоністів, євреїв, болгар.

А ще на в’їзді до Фрумошики-Нової є цікава архітектурна композиція – кам’яні вівці та гранітний вівчар. Статуя вівчаря в селі на Одещині є найвищою в світі (18 метрів), цей рекорд навіть занесено до Криги Гіннеса.

Що ж до овечої ферми, то вона налічує 5 тис. голів каракульської породи. Цінними є як молоко та хутро, так і м’ясо цих овець – воно характеризується низьким вмістом жиру.

Баранину з ферми як продають, так і готують в ресторанах “Фрумошики” за особливими рецептами, які претендують на отримання захищеного географічного зазначення. Також тут пригощають бринзою та винами власного виробництва.

 

SEEDS.org.ua  за інформацією Факти

Головні новини Seeds та агроідеї для зростання вашого бізнесу в Telegram Facebook Instagram
Youtube та Підписуйтесь!

Залишити коментар

Ваш email не буде опубліковано

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!