Україна стала постачальником меду №1 до Європейського Союзу

0 1 416

Обсяги поставок українського меду в ЄС за січень-серпень 2020-го зросли на 16% (проти такого ж періоду 2019-го),  а з Китаю – скоротилися на 19%. Відтак Україна стала постачальником меду №1 до Європейського Союзу.

Про це, посилаючись на дані Eurostat, повідомила національний експерт медової галузі Анна Бурка.

«За попередніми даними Робочої групи з меду Copa-Сogeca, в 2020 році в країнах ЄС врожай меду знизився на 40%, через несприятливі погодні умови, – зазначила вона. І зауважила, що у Східній та Південній Європі очікується безпрецедентне падіння виробництва солодкого продукту, а деяких його видів, наприклад, таких як акацієвий мед, у цих регіонах цьогоріч буде обмаль.

Так, в Угорщині урожай меду з акації становив лише 10% від звичайного обсягу збору. Також значне зниження виробництва меду було зафіксовано в Португалії (-80%) та в Італії (на півдні, від -70% до –80%).

Обмежена пропозиція меду на тлі наявного внутрішнього попиту, за даними Copa-Сogeca, мала б спричинити очікуване зростання цін. Утім, у провідних країнах-імпортерах наразі спостерігається спадний тренд. Дві найголовніші загрози для ринку: відсутність чіткого маркування про походження меду, а також складність виявлення фальсифікованого продукту.


ЄС є другим за величиною виробником і найбільшим імпортером меду у світі. Основні країни – виробники – Румунія, Іспанія, Німеччина, Угорщина, Італія, Польща, Франція та Греція. В ЄС налічується 650 000 пасічників, які управляють 18 мільйонами вуликів.

 

SEEDS.org.ua за інформацією  AgroTimes

Головні новини Seeds та агроідеї для зростання вашого бізнесу в Telegram Facebook Instagram
Youtube та Підписуйтесь!

Залишити коментар

Ваш email не буде опубліковано

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!