Україна успішно відкриває ринки Сінгапуру та ОАЕ для свого яблука

0 284

У 2018 році Проект з розвитку експорту аграрної продукції України спільно з УПОА організував три успішні торгові місії в Сінгапур, Малайзію, Індонезію і Гонконг, а також ряд тренінгів для фермерів з виробництва, зберігання і логістики яблука, щоб воно могло успішно доставлятися в найвіддаленіші ринки збуту. Крім того, була організована досить потужна кампанія з інформування споживачів Азії про переваги української продукції. Подробиці читайте на SEEDs.

У листопаді 2018 року перші три контейнери з десертним яблуком вищої якості з України прибули до Сінгапуру. Про це експертам EastFruit повідомили в Українській плодоовочевої асоціації (УПОА). По завершенню перевірки продукції після тривалого транспортування, імпортери були настільки вражені якістю української продукції, що відразу ж прийняли рішення про продовження співпраці з українськими постачальниками. Тому, тепер головним викликом для садівників є забезпечення необхідного обсягу якісного яблука.

За оцінками УПОА, тільки в Сінгапур в сезоні 2018/19 року Україна могла б експортувати понад 500 тонн яблука, однак, швидше за все, обсяги експорту будуть значно нижче, так як головним вузьким місцем України є низька потужність існуючих сортувальних потужностей яблука, проблеми із закупівлею картонної тари, придатної для експорту яблука і наявність яблука преміальної якості в сховищах у виробників.

Експорт яблука з України в Сінгапур став можливим завдяки системній роботі Проекту з розвитку експорту аграрної продукції України, який реалізується спільно Продовольчою і сільськогосподарською організацією ООН (ФАО) і Європейським банком реконструкції і розвитку (ЄБРР) за підтримки EU4Business в партнерстві з Українською плодоовочевої асоціацією (УПОА ).

«Ми з самого початку поставили планку дуже високо – почати поставки свіжої плодоовочевої продукції вищої якості на один з найбільш вимогливих і конкурентних ринків збуту в світі, яким є Сінгапур, тому що ми розуміли, що якщо ми зможемо системно поставляти яблуко, черешню і ягоди в Сінгапур, то ми зможемо постачати фрукти в будь-яку іншу країну світу без особливих проблем», – говорить Андрій Ярмак, економіст інвестиційного департаменту ФАО і керівник проекту з розвитку експорту української аграрної продукції. «Тепер, коли ми успішно постачаємо яблуко і лохину в Сінгапур і наші садівники побачили, що це реально, а імпортери усього світу дізналися, що Україна може постачати продукцію найвищої якості в будь-яку точку земної кулі, це відразу ж потроїло кількість запитів до нас з приводу поставок свіжої плодоовочевої продукції з України», – продовжує експерт.

Слід також зазначити, що найважливішим ринком збуту для українського яблука поступово стають Об’єднані Арабські Емірати та інші країни Близького Сходу. Кількість морських контейнерів з яблуком, які відправляються в цьому напрямку, ростуть буквально щотижня. За прогнозами УПОА, в поточному сезоні, ОАЕ імпортує більше 1 тис. тонн десертного яблука з України. У зв’язку з цим УПОА прийняла рішення провести В2В форум під назвою Fruit Trade Ukraine – Middle East з імпортерами фруктів, овочів, ягід, горіхів і продуктів переробки в цій країні 26 березня 2019 року. Це може стати новим поштовхом для розвитку поставок української свіжої плодоовочевої продукції в цей регіон.

Аналітики EastFruit відзначають, що на сьогодні головним постачальником яблука в ОАЕ є ПАР. Інші великі постачальники – це США, Іран, Франція, Китай, Італія, Нова Зеландія і Чилі. В останні роки активно зростав імпорт яблука в ОАЕ з Туреччини і Польщі. Щорічний обсяг імпорту яблука в ОАЕ складає близько 250-270 тис. тонн, і він має тенденцію до зростання.

Сінгапур ж імпортує яблуко, в основному з Китаю. Також великими постачальниками яблука в Сінгапур є ПАР, Нова Зеландія, Франція, США і Австралія. Щорічний обсяг імпорту яблука в Сінгапур складає близько 70-100 тис. тонн.

SEEDs  за матеріалами EastFruit

Головні новини Seeds та агроідеї для зростання вашого бізнесу в Telegram Facebook Instagram
Youtube та Підписуйтесь!

Залишити коментар

Ваш email не буде опубліковано

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!