Україна встановила новий рекорд з експорту капусти

0 194

Обсяги експорту білоголової капусти в сезоні-2018/19 збільшився у 6 разів. Географія поставок також помітно розширилась. Про це пише fruit-ukraine.org, посилаючись на офіційні дані.

З травня по грудень Україна експортувала 2,4 тис тонн білоголової капусти, а це у 6,2 рази перевищує показник за сезон-2017/18. Тоді Україна продала за кордон лише 431 тонну капусти.

Аналітики звертають увагу, що значне збільшення експорту білоголової капусти відбулося в умовах помітного зменшення власного виробництва та підвищення цін. Наразі ціни на капусту в українських господарствах вже в середньому в 2,5 рази виші ніж торік. Так, українські фермери готові відвантажувати цю продукцію по ціні, не нижчий, ніж 7,5-10 грн/кг або $0,27-0,36/кг.

Таку ситуацію аналітики пояснюють суттєвим скороченням врожаю у сусідніх країнах,а також в ЄС. Посуха і спека в багатьох країнах дали можливість Україні не тільки збільшити експорт, але й розширити його географію. Так, якщо минулого сезону єдиним покупцем української капусти була Білорусь, то в поточному українську капусту охоче купували Молдова, Польща та Румунія.

На думку експертів Української плодоовочевої асоціації, збільшення обсягів експорту білоголової капусти спостерігатиметься і надалі. Цьому сприятимуть високі ціни та дефіцит пропозицій в країнах-імпортерах.

 

 

SEEDS

Головні новини Seeds та агроідеї для зростання вашого бізнесу в Telegram Facebook Instagram
Youtube та Підписуйтесь!

Залишити коментар

Ваш email не буде опубліковано

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!