Україна вже стала центром агроінновацій – на нас дивиться вся Європа

0 1 226

Чи не заберуть роботи роботу у людини? Це питання останнім часом хвилює багатьох. Насправді роботи з’являються там, де є проблеми, зокрема з трудовими ресурсами і Україна – не виняток, пише SEEDS.  

Водночас саме Україна може стати, і в певний момент вже стала центром інновацій, зокрема агроінновацій. Про це розповів співзасновник DroneUA Валерій Яковенко під час вебінару «Дрони, роботи і гроші», організованого Aggeek.

«Нам часто задають питання: чи не заберуть роботу у людини роботи? Насправді вся робототехніка спрямована на оптимізацію праці і робочих процесів. Абсолютно кожен робот, дійсно, може забрати рутину, а це робота, у певної людини. Ця людина однозначно може втратити цю роботу, тому, що її буде виконувати робот.

Але варто розуміти, що наша мета – стати трохи вище, ніж машини, які нам належить очолити. І цими роботами необхідно управляти», – каже Валерій Яковенко.«Роботи з’являються там, де є проблеми. З міграцією, з неякісним або нестабільним трудовим ресурсом. Об’єктивно можу сказати, що в Україні ця проблема стоїть гостро.

Однак, навіть якщо ви будете платити однакову зарплату на рівні Польщі, ви не зміните той факт, що Україна – не Польща. Багато людей хочуть їхати туди лише тому, що це інша країна.

Наше завдання зробити так, щоб за допомогою нових технологій люди залишалися і не тільки за рахунок більш високої заробітної плати, а й за рахунок тієї експертизи, яку можна отримати, зробити і т.д.

Джерело трудової міграції – це не тільки гроші. Це і купа інших факторів. Робототехніка повинна в цьому допомагати. Робототехніка повинна утримувати людей на місцях, утримувати людей всередині країни», – зазначає співзасновник DroneUA.

«Остання ситуація з Суецьким каналом чітко дала нам зрозуміти, що все-таки логістичні ланцюжки мають вузькі місця. І це прямий знак того, що локалізувати виробництво потрібно. І Україна абсолютно адекватний гравець з точки зору розміщення виробництва для всієї Європи.

Насправді Україна може стати, і вона вже в якийсь момент стала центром інновацій, зокрема агроінновацій. На нас дивиться вся Європа, я так вважаю», – зазначає Валерій Яковенко.   

 

SEEDS.org.ua

Головні новини Seeds та агроідеї для зростання вашого бізнесу в Telegram Facebook Instagram
Youtube та Підписуйтесь!

Залишити коментар

Ваш email не буде опубліковано

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!