Україна залишається одним з гарантів продовольчої безпеки всього світу

0 563

Україна, незважаючи на економічну кризу і проблеми через пандемію коронавірусу, залишається однією з провідних аграрних країн світу. Так вважає віцепрезидент Національної академії аграрних наук України, академік НААН, професорка Ануш Балян.

«За даними Міністерства сільського господарства США, у 2019/2020 маркетинговому році Україна посіла друге місце в світі за обсягом експорту зернових культур  Україна поступилася лише США в експорті зернових, зокрема, пшениці, ячменю і кукурудзи», – розповіла Ануш Балян.

«На першому місці – США, на третьому – Канада. Тож наша держава залишається ключовим гравцем на міжнародному ринку зерна й одним з гарантів продовольчої безпеки не лише України, а й світу. Це не може не радувати», – додала вона.

І це при тому, що в 2020 році Україна зазнала істотних втрат врожаїв через несприятливі погодні умови. Віцепрезидент НААН назвала для порівняння такі статистичні дані збору зернових в Україні по роках:

  • 2018 – 70,1 мільйона тонн
  • 2019 – 75,1 мільйона тонн
  • 2020 – 65,5 мільйона тонн

«Ми також маємо значний експортний потенціал інших статей, обсяги поставок яких на світові ринки зростають, – акцентує увагу Балян. – Це експорт яєць, меду, ягід, горіхів, навіть екзотичних груп, як-то слимаки, для європейського та інших потужних ринків, де споживач надає перевагу якісним органічним продуктам».

Проте, в першу чергу, Україна повинна бути готовою до нарощування експорту саме зернових, резюмує експертка. Саме тому держава має надати аграріям сучасний науковий інструмент.

 

SEEDS.org.ua за інформацією Голосу

Головні новини Seeds та агроідеї для зростання вашого бізнесу в Telegram Facebook Instagram
Youtube та Підписуйтесь!

Залишити коментар

Ваш email не буде опубліковано

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!