Українці ще не навчилися експортувати ягоди

0 1 228

“Це найкрутіша за рівнем учасників ягідна подія в якій я брав участь” – цю фразу в різних інтерпретаціях вчора почув кілька раз”, – такими словами економіст інвестиційного департаменту Продовольчої і сільськогосподарської організації ООН (ФАО) Андрій Ярмак прокоментував результати міжнародної конференції “Ягоди України: заморозка і свіжий ринок”, яка пройшла у Києві.

“Загалом в конференції взяли участь представники 20 країн світу. Всі зійшлися на тому, що ціни на лохину будуть знижуватися. Якість, якість і якість – це те, з чим дуже великі проблеми поки що, і над чим Україні потрібно працювати, але найбільша проблема – це…

Маркетинг – экспортувати ми поки що не навчилися.

Там трошки невірно мене процитували, але ми могли б отримувати мінімум на 24 млн. доларів більше від експорту ягід при тому ж обсягу, якби значно менше проінвестували в маркетинг”, – пише Андрій Ярмак на своїй сторінці в Facebook.

“Загрози того, що розвиток ягідного бізнесу значно сповільниться дуже значні. Нам бракує зусиль з маркетингу, експорту, якості, і дуже бракує якісних проектів з заморозки.

Чотири інвестбанкіри вчора підходили, щоб обговорити можливості інвестицій в ягідний сектор, і чимало людей, що мають гроші і хочуть займатися ягодою. А це означає, що даний сегмент вже привернув увагу”, – наголошує експерт.

“Заморозка ягід – її бракує, але нас почули, і багато людей в це хоче інвестувати. Сублімація – надзвичайно гаряча тема зараз. Всі цікавляться. Ніхто не знає, як це правильно зробити.

Експорт знань з України – це те, чи я пишаюся чи не найбільше! Зараз наші технології, саджанці, експерти, тощо, вже працюють в більшості країн пострадянського простору. На події було понад 50 учасників саме з цих країн, які приїхали вчитися у нас!”, – пише Ярмак.

“Малинова панель була цікавою, і показала, що потрібно навчитися мислити глобальніше, аби дійсно вирватися з пастки низьких цін на малину! І дуже приємно, що саме в Києві відбулося перше установче засідання Балканської Ягідної Ради! УПОА вже планує долучитися до цієї ради у якості асоціативного члена, щоб ділитися власним досвідом просування експорту”, – наголосив експерт.

SEEDS.org.ua за інформацією з Facebook Андрія Ярмака

Фото  SEEDS.org.ua 

 

Головні новини Seeds та агроідеї для зростання вашого бізнесу в Telegram Facebook Instagram
Youtube та Підписуйтесь!

Залишити коментар

Ваш email не буде опубліковано

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!