Українці висадять мільйон дерев за один день по всій країні

0 1 189

В Україні стартував проєкт “1 000 000 дерев за 24 години”. Саме стільки планують висадити дерев по всій Україні 17 жовтня організатори цієї безпрецедентно акції, повідомив кореспондент  SEEDS.

Подробиці всеукраїнського проєкту розповіли під час пресконференції в Укрінформі її організатори: благодійний фонд “Озеленення України”, СЕО Club Ukraine, а також представників Міндовкілля та Держлісагентства, які долучилися до цієї ініціативи.

“Ця акція є спробою об’єднати зусилля влади, бізнесу, громадських активістів, екологів і простих громадян. Зміна кліматична – це величезна загроза, проти якої повинні згуртуватися всі українці і кожен зробити свій маленький внесок”, – зазначив перший заступник міністра захисту довкілля та природних ресурсів України Богдан Боруховський.

За словами представника Міндовкілля, в межах проєкту 17 жовтня в Києві відбудеться висадка дерев у Національному природному парку “Голосіївський”.

“Це будуть листяні породи, на місці санітарних рубок, які були проведені раніше. Приєднатися може кожен бажаючий”, – анонсував заступник міністра. За його словами, подальший догляд за висадженими деревами забезпечить Держлісагентство.В свою чергу присутній на пресконференції голова Державного агентства лісових ресурсів України Василь Кузьович, зазначив, що рослини, які висаджуватимуться в рамках акції, відповідатимуть розробленим проектам і умовам зростання на певній території. “Самодіяльності не буде ніякої – винятково в рамках існуючих проектів. Павловнії в лісі поки висаджувати не будемо”, – додав Василь Кузьович.

Стартує акція 17 жовтня з 9 години ранку. Взяти участь в Акції “1 000 000 дерев за 1 день” можуть всі бажаючі, висадивши дерево та відправивши фото-підтвердження висадки через просту онлайн-форму на офіційному сайті – https://greening.org.ua/.

“Книга Рекордів України прийняла рішення зробити рекордсменами кожного українця. Кожного, хто правильно висадить дерево, в дозволеному місці і рік буде за ним доглядати. Через рік надішле нам, через організаторів на місцях, фото доглянутого дерева, в тій геолокації, де воно було висаджене, ми кожному індивідуально надішлемо диплом Книги Рекордів України.

Ці люди, які мають бажання стати особливим, відмітитися, стануть рекордсменами України”, – розповіла Ганна Крисюк – голова благодійної організації “Благодійний фонд “Озеленення України”.

Висадка одного мільйона дерев в Україні – це частина глобальної ініціативи з висаджування дерев у 100 країнах світу.Висадити понад 1 000 000 дерев за одну добу по всій країні і тим самим встановити рекорд України було заплановано в рамках екопроєкту “Озеленення України” ще 21 березня 2020 року. Однак через карантин акцію було перенесено на осінь.

За словами організаторів проєкту, протягом останніх 500 років Україна втратила понад дві третини лісів і нині за лісистістю посідає передостаннє місце в Європі. Ліси в нашій державі займають приблизно 9 млн га, тобто 15% її території.

Знищення лісів призвело не лише до дефіциту деревини для промисловості України – почалися процеси, які можуть стати незворотними. Вже зараз великі території, насамперед на Півдні та Сході України, відчувають нестачу води, і це прискорює деградацію природного середовища.

Нині тільки у столиці при нормі насаджень 20 кв. метрів на людину не вистачає 918 га зелених насаджень, в Одесі при нормі 14,4 кв. м на людину не вистачає 770 га зелених насаджень, у Львові при нормі 17 кв м на людину не вистачає 425 га зелених насаджень, в Ужгороді при нормі 10 кв. метрів на людину не вистачає 192 га зелених насаджень.

 

 SEEDS.org.ua

Головні новини Seeds та агроідеї для зростання вашого бізнесу в Telegram Facebook Instagram
Youtube та Підписуйтесь!

Залишити коментар

Ваш email не буде опубліковано

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!