Українці вже продали землі на суму 210 млн гривень

0 49

Продаж сільськогосподарських земель в Україні стартував 1 липня. З того моменту укладено вже 2,9 тис. угод щодо придбання ділянок. У цілому було продано 5324 гектарів землі на загальну суму 210 млн гривень, повідомляє SEEDS.

«Місяць тому, коли запускали ринок землі, вас намагалися налякати масовою скупкою земель іноземцями, вагонами з чорноземом, які прямують на Схід, та агрохолдингами, які відберуть ваші землі. Протягом місяця роботи ринку, як я й обіцяв, не сталося нічого подібного. Ринок працює!», — заявив міністр аграрної політики Роман Лещенко.

Виходячи з вищезгаданих показників, опублікованих Міністерством аграрної політики та продовольства України, середня вартість гектара сьогодні складає близько 40 тис. гривень. Найбільше угод було укладено Полтавській, Тернопільській та Кіровоградській областях, але продажі активізувалися і в інших регіонах.

Уже більш ніж 4 тис. українських юристів отримали право супроводжувати угоди з купівлі-продажу земель сільськогосподарського призначення. Подавали заявки 4255 нотаріусів, утім, частину запитів було відхилено.

«Наразі проблем із доступом громадян, які планують укладати правочини щодо земельних ділянок сільськогосподарського призначення, до нотаріальних дій чи реєстраційних послуг бути не повинно. Разом з тим, Мін’юст перебуває на постійному зв’язку із нотаріальною спільнотою та відкритий до діалогу з громадськістю, аби якнайшвидше реагувати на можливі проблемні аспекти, пов’язані зі зняттям мораторію на відчуження сільськогосподарських земель», — зазначив перший заступник міністра юстиції Євгеній Горовець.

SEEDS.org.ua

Головні новини Seeds та агроідеї для зростання вашого бізнесу в Telegram Facebook Instagram
Youtube та Підписуйтесь!

Залишити коментар

Ваш email не буде опубліковано

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!