Українців шокували захмарні ціни на французьку картоплю

0 894

Картопля в Україні подорожчала. Але такої ціни, як в столиці, українці не бачили ніколи. 150 гривень за кілограм французької картоплі просять продавці однієї із столичних крамничок, пише SEEDS

Інформацію про це розмістила на своїй сторінці у Facebook київська журналістка Анна Лаба.

«Аграрна наддержава, ага. Вагаюся, мені до психіатра, чи до окуліста», – пише вона, коментуючи світлину цінника на французьку картоплю.

Ціна дійсно вражає: 150 гривень за кілограм. Продають таку бульбу в столичному кіоску на вулиці Чорнобильській, додає Анна Лаба.  

Це повідомлення викликало чимало емоційних коментарів. «Може вона французькою говорити вміє? Тому і ціна така», – цікавляться українці у коментарях до допису київської журналістки.Від початку лютого ціни на картоплю дійсно виросли до рекордного для цієї пори рівня, перевищивши навіть високі показники минулого року. Нині бульба на гуртових ринках коштує 8-10 грн/кг. Тоді як минулого року о цій порі в Україну хлинув імпорт і почав активно збивати ціну – на 11 лютого 2020 року картопля на гуртових ринках коштувала 7.50, пише AgroTimes.

«Наразі імпорту дуже мало. Вітчизняної продукції вистачає. Ціни високі, крупним оптом картоплю продають по 8.50», – прокоментував Іван Григорович, аналітик київського ринку «Столичний».

На найбільшому фермерському гуртовому ринку півдня України, що в селі Великі Копані на Херсонщині картопля коштує 9-10 грн/кг.

На найбільшому гуртовому ринку західної України – львівському «Шуварі» ціна картоплі коливалася від 8 до 9 грн/кг.

Також на початку лютого виросла ціна картоплі в торговельних мережах. Так, середня ціна в київських супермаркетах станом на 4 лютого складала 12.21 грн/кг, але до 11 лютого вона знизилася до 11.70 грн/кг.

 

SEEDS.org.ua

Головні новини Seeds та агроідеї для зростання вашого бізнесу в Telegram Facebook Instagram
Youtube та Підписуйтесь!

Залишити коментар

Ваш email не буде опубліковано

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!