Україні потрібно впроваджувати досвід організації дрібного агробізнесу в США і країнах Південної Америки – думка

0 131

Підтримка дрібних фермерських господарств повинна бути найважливішою частиною стратегії розвитку сільського господарства України, оскільки вони мають таку потенційну перевагу, як мобільність і адаптивність.

Таку думку висловив голова Ради Нацбанку України Богдан Данилишин на своїй сторінці у соцмережі Facebook.

“Але щодо бюджетної підтримки у перспективі нам потрібно переглядати своє ставлення. Україні потрібно вивчати і впроваджувати досвід організації агробізнесу в США і країнах Південної Америки, де це дійсно бізнес, а не дотаційна модель, як в більшості європейських країн”,- зауважив він.
Нарешті, на думку Богдана Данилишина, необхідно вирішення принципового питання – сільгоспвиробникам необхідно забезпечити доступ до земельного ринку з прозорими правилами гри.

“Деякі популярні політики купівлю-продаж землі сільгосппризначення називають не інакше, як «розбазарюванням і розпродажем». Уявлення про землю, як сакральну сутність, яка повинна бути виведена з цивільного обороту, і про «злісних лендлордів», які захоплять землі і поневолять український народ , є пережитком феодальної свідомості. Як будувати капіталістичну економіку, якщо не ввести в цивільний оборот землю? Купівлю-продаж землі сільгосппризначення нескладно відрегулювати законодавчо, було б бажання. Слід поспішати, адже залежність сільського господарства від природних ресурсів знижується – в зв’язку із зростанням якості і кількості технологій, тих же гідропонних і аеропонних”,- зазначив голова Ради Нацбанку.

SEEDS.org.ua

Головні новини Seeds та агроідеї для зростання вашого бізнесу в Telegram Facebook Instagram
Youtube та Підписуйтесь!

Залишити коментар

Ваш email не буде опубліковано

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!