Україною прокотилися «марші пустих каструль» – проти карантинних обмежень протестують ресторатори

0 529

Сьогодні, 11 листопада, ресторатори проводять всеукраїнську акцію протесту проти карантинних обмежень. Незадоволені підприємці умовами “карантину вихідного дня”, початок якого анонсували вже за кілька днів, пише SEEDS.  

Стартував «марш пустих каструль» і у Вінниці. Відео і фото події розмістив на своїй сторінці у Facebook журналіст місцевого видання «33 канал» Роман Ковальський.

 Всього в акції візьмуть участь 23 міста: Київ, Львів, Луцьк, Харків, Рівне, Суми, Тернопіль, Полтава, Запоріжжя, Маріуполь, Херсон, Івано-Франківськ, Одеса, Дніпро, Миколаїв, Мелітополь, Черкаси, Вінниця, Чернівці, Хмельницький, Кропівницький, Кривий Ріг, Житомир. Про це заявляє Українська ресторанна асоціація.

“Починаючи з 17 березня 2020 року нам заборонили працювати, – говорить Сергій Трахачов, президент Української ресторанної асоціації, – за галузевими підрахунками, приблизно 19% закладів відтоді так і не відкрились. Приблизно 300 тисяч працівників галузі громадського харчування вже втратили роботу, або суттєво скоротили свій дохід”.  

В заяві Української ресторанної асоціації сказано: 

“Влада взяла на себе відповідальність за боротьбу з коронавірусом, в зв’язку з чим обмежила свободи та права громадян на працю та вільне пересування. Держава переконувала нас в лише позитивних намірах і готовності вирішувати проблему. Держава посилалася на світовий досвід і говорила про те, що весь світ йде на карантин.

Український ресторанний бізнес потрапив в карантинну м’ясорубку по повній: заборона на роботу, неадекватні санітарні вимоги, перевірки, поліцейські рейди, цькування в ЗМІ. При цьому держава не дала нічого, посилаючись на бідність та відсутність грошей в бюджеті.

Але давайте бути чесними, на дороги гроші є, на кіно є, а на живих людей грошей немає. Нам говорили, що за літо система охорони здоров’я буде готова. Вона не готова. Нам говорили, що нового карантину не буде. Він буде. Нам говорили, що це тимчасово. Але кінця і краю не видно”.
Що працюватиме в суботу та неділю:
  • продуктові магазини,
  • аптеки (зокрема ветеринарні),
  • АЗС,
  • громадський транспорт.

Заклади громадського харчування будуть працювати тільки на винос. Крім того, рекомендують на вихідні заборонити роботу ТРЦ і проведення розважальних заходів.

 

SEEDS.org.ua

Головні новини Seeds та агроідеї для зростання вашого бізнесу в Telegram Facebook Instagram
Youtube та Підписуйтесь!

Залишити коментар

Ваш email не буде опубліковано

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!