Українська картопля подорожчала в 4 рази

0 437

Після першотравневих вихідних торішня картопля на українському ринку коштує ще дорожче. Про це повідомили експерти проекту EastFruit  посилаючись на інформацію, отриману від учасників ринку.

Зараз торішня картопля в Україні коштує в середньому вже в 4 рази дорожче, ніж в аналогічний період минулого року.

Ціни на картоплю в Україні вже перевищують максимальний рівень на початок травня щонайменше за останні 10 сезонів.

При цьому багато операторів ринку впевнені в подальшому подорожчанні даної продукції, оскільки відсоток некондиційного картоплі в цьому році досить високий, а запаси в господарствах населення продовжують стрімко скорочуватися.

На сьогоднішній день виробники відвантажують картоплю врожаю 2018 року по 11-18 грн/кг залежно від якості, сорту і обсягу партії, що практично на 80% дорожче, ніж в кінці минулого тижня.

Для порівняння: картопля на ринку України тиждень тому пропонували до продажу не дорожче 9 грн/кг.

За словами операторів ринку, підвищувати ціни на картоплю фермерам вдається за рахунок сезонного скорочення пропозиції в умовах стабільного попиту.

Також варто зазначити, що оптові компанії нерідко скаржаться на брак якісної картоплі у виробників, що не дозволяє їм сформувати достатню кількість партій для закупівлі.

Також на ринку присутня імпортна картопля нового врожаю виробництва Італії. Ціни на ранню продукцію стартують від 40 грн/кг. Але через високу вартість попит на дану продукцію залишається стриманим.

SEEDS.org.ua за інформацією EastFruit

Головні новини Seeds та агроідеї для зростання вашого бізнесу в Telegram Facebook Instagram
Youtube та Підписуйтесь!

Залишити коментар

Ваш email не буде опубліковано

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!