Українська полуниця активно витісняє з вітчизняних прилавків імпортну ягоду

0 187

Через похмуру і холодну погоду ягідний сезон в Україні дещо затягується. Станом на середину травня, на ринку присутня лише одна вітчизняна ягода – суниця садова.

Рік тому на вітчизняному ринку вона вже конкурувала із вітчизняною черешнею, а сьогодні єдиним конкурентом вітчизняній ягоді є імпортна.

Втім, починаючи з травня, українська ягода почала досить активно витісняти з ринку імпортну. Зайняти внутрішній ринок українським виробникам вдається переважно за рахунок зниження ціни.

“На початку квітня ціни на імпортну ягоду шокували українських фермерів. Ніхто не сподівався побачити грецьку та іспанську суницю садову в Україні по 75-100 грн/кг.

Але український споживач все ж таки є більш лояльним до місцевого продукту, вже на початку травня покупці майже повністю переключилися на українську ягоду. Звичайно, цьому сприяло і зниження ціни у вітчизняних господарствах”, – розповідає Тетяна Гетьман, керівник департаменту “Аналітика” ОРСП “Шувар”.

За оцінками “Інфо-Шувар”, поточна пропозиція вітчизняної суниці садової на гуртових ринках країни є щонайменше в 2 рази меншою від пропозиції минулого року, але ціни лише на 10-15 % вищі від минулорічних.

За даними ОРСП, від початку травня ціни на українську суницю садову врожаю 2019 року знизилися в 3 рази, такому швидкому падінню, в тому числі, сприяла потужна конкуренція із відносно дешевою імпортною ягодою.

SEEDS.org.ua за інформацією Fruit-Ukraine

 

Головні новини Seeds та агроідеї для зростання вашого бізнесу в Telegram Facebook Instagram
Youtube та Підписуйтесь!

Залишити коментар

Ваш email не буде опубліковано

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!