Україна запроваджує унікальну технологію вільного вигулу курей в хащах амаранту

0 981

В Україні започатковано одразу два унікальних проекти з вирощування птахів на вільному вигулі. Ростимуть вони в посівах амаранту. Про це в ексклюзивному інтерв’ю для Seeds розповів голова Асоціації виробників амаранту та амарантової продукції Олександр Дуда.


Де саме в Україні це відбуватиметься?

– Вже проведено переговори. Визначені господарства, де будуть цього річ пастися кури та м’ясні півники. Одне з них – це органічне господарство “УкрБіоЛенд” на Дніпропетровщині. Другий опорний пункт – це Апостолівський район також Дніпропетровщини.

Справа в тому що м’ясо птахів, які вживали або амарантову макуху, або вегетативну масу амаранту, відрізняється надзвичайно високими поживними та смаковими якостями.

Чим цікаве господарство в такому симбіозі?

– Поки амарант підростає, завозяться птахи. Будуються пташники пересувні. Коли амарант підросте, курей випускають в посіви амаранту,територію огороджують електро-пастухом.

Вони там ходять скубуть бур’яни, комашок, нижні листочки амаранту. Підростуть – стрибатимуть трохи вище. Водночас кури підживлюють грунт своїм послідом. Амарант, в свою чергу, захищає їх від летючих хижаків.

Для органічних господарств, що не мають власного тваринництва та роблять ставку виключно на органічні добрива рослинного походження, це великий плюс – отримати ще й курячий послід для того, щоб підтримувати родючість грунту в належному стані і забезпечити врожайність подальших культур.

Вони отримують до того ж практично повноцінний врожай товарного амаранту, тому що волоті знаходиться високо над землею – потім зайде комбайн і весь амарант скосить.

Ось такий принцип: отримуємо м’ясо, яйця, органічні добрива на полі і врожай товарного насіння самого амаранту.

Звісно, технологія клопітка (підвезти концкорми, воду, вивозити з поля яйця, пересувати пташники, переносити огорожі, слідкувати за хижаками усіх видів, тощо) – вимагає значних трудовитрат, але існує попит на таку продукцію і рентабельність її виробництва є високою.

SEEDS.org.ua

 

Головні новини Seeds та агроідеї для зростання вашого бізнесу в Telegram Facebook Instagram
Youtube та Підписуйтесь!

Залишити коментар

Ваш email не буде опубліковано

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!