Українські активісти відроджують споконвічні місцеві дерева – кедри

1 1 610

Не всі про це знають, але Україна раніше була кедровим краєм. На території Київської Русі кедри росли у величезних кількостях. Відродити в Україні ці дерева вирішили представники громадської організації “Кедри України”.

“У кедрів своя особлива історія на території Київської Русі. Коли то вони у нас виростали у великих кількостях, були цілі кедрові ліси. Про це є свідчення – ми підняли історію. У нас в великій кількості водилися соболі.

По суті, наш проект займається відродженням кедрів в Україні”, – розповіла SEEDS голова громадської організації “Кедри України” Тетяна Мадісон.

Саджанці вирощують в соціальному розпліднику ГО “Кедри України”. В основному там ростуть саме кедри. Але є там ще й інші хвойні. Напередодні Нового року представники громадської організації провели в Києві Парад Еко Дідів Морозів.

Всім бажаючим під час параду дарували живі ялинки, вирощені в розпліднику. Основна мета такого параду – збереження і примноження хвойних лісів, особливо в передноворічні дні.

“Крім цього ми даруємо саджанці школам і садкам, проводимо там уроки, разом озеленюємо території садочків. У нашій організації є цілий проект “Кедри дітям”, в рамках якого ми цілий рік проводимо свята.

Дітям даруємо живі саджанці. Вони готують свої творчі номери на тему екології та відновлення лісів. Можна приєднаються всім бажаючим”, – розповіла Тетяна Мадісон.

І це далеко не всі екологічні акції, що проводять “Кедри України”. “Ми подали петицію до КМДА про заборону встановлення зрубаних ялинок і сосен на площах Києва. Як ви знаєте, в нинішньому тільки році збірна конструкція на Софіївській площі вмістила в себе 400 зрубаних ялинок та ялиць з Житомирських і Вінницьких лісів”, – зазначила голова громадської організації “Кедри України” Тетяна Мадісон.

 

Людмила КАЛИТА SEEDS.org.ua 

Головні новини Seeds та агроідеї для зростання вашого бізнесу в Telegram Facebook Instagram
Youtube та Підписуйтесь!
1 Comment
  1. Андрій пише

    В Україні кедри ніколи не росли. Не плутайте кедр з сосною кедровою.Це різні види.

Залишити коментар

Ваш email не буде опубліковано

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!