Українські фермери більше не поспішають продавати корів

0 348

Незважаючи на різке скорочення операційної рентабельності виробництва молока в Україні, зниження пропозиції молока на переробку не спостерігається, навпаки, виробництво в сільгоспідприємствах в грудні 2020 зросло на 4,6% в порівнянні з груднем 2019 року, пише SEEDS.

Такі дані оприлюднив співзасновник American Dairy Technology Іон Морару.

«В Україні коли говорять про зниження рентабельності виробництва молока, то це традиційно майже не залежить від закупівельної ціни на молоко-сировину, а більше залежить від зростання собівартості у його виробництві і саме це треба враховувати менеджменту на молочних фермах.   

В січні вартість раціону продовжувала зростати, а це в свою чергу збільшувало кормову частину у структурі витрат на виробництво молока.

Але в цілому, незважаючи на різке скорочення операційної рентабельності виробництва молока в Україні, ми не спостерігаємо зниження пропозиції молока на переробку, навпаки, виробництво в сільгоспідприємствах в грудні 2020 зросло на 4,6% в порівнянні з груднем 2019 року (розрахунки Інфагро на основі даних Держстату)», – пише Іон Морару.

«А ще динаміка падіння кількості корів на сільгосппідприємствах сповільнилася з -6,2% на початку 2020 року до -4,0% на перше січня 2021 року до минулого сезону, можна припустити, що аграрії вже не поспішають розлучатися з молочним поголів’ям.

Позитивним моментом до вищесказаного можна добавити, що продуктивність українських корів в порівнянні з минулим роком зросла на 8,7% (Держстат).

Цілком ймовірно, що на початку цього тижня закон 3656 щодо зниження ПДВ для виробників молока все-таки буде підписаний. Але ніякого позитивного ефекту для господарств він не несе – з урахуванням зменшення попиту на сировину переробник будуть змушені знижати закупівельні ціни», – додає фахівець.

 

SEEDS.org.ua

Головні новини Seeds та агроідеї для зростання вашого бізнесу в Telegram Facebook Instagram
Youtube та Підписуйтесь!

Залишити коментар

Ваш email не буде опубліковано

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!