Українські фермери почали запилювати сади за допомогою дронів

0 695

Дрони для українських аграріїв вже давно стали не частиною далекого майбутнього, а реальним сьогоденням. Дрони використовують задля внесення ЗЗР, тепер вони виконують ще й роботу бджіл – запилюють сади.

Асоціація «Укрсадпром» почала випробовувати дрони в садівництві та ягідництві. Наразі відзначають їх ефективність у роботі з маточниками, саджанцями та ягідними культурами, розповів голова асоціації «Укрсадпром» Олександр Матвієць.

«Минулого року ми почали випробовувати дрони, зокрема, вносили ЗЗР на маточники у господарстві «Надія сад» (Закарпатська область). Це було дуже цікаво. У цьому році використовували дрони на промислових насадженнях для запилення фундуку.

Тоді він уже відцвів і необхідно було провести додаткове запилення. І от використання дронів – це один зі способів здійснення цієї операції», – зазначає голова асоціації.

За його словами, внесення ЗЗР дронами має велику перспективу, що пов’язана із точністю роботи.

«За рахунок точного потрапляння на листову поверхню ми зменшуємо кількість шкідливих ЗЗР, без яких не можемо обійтися. Особливо це актуально та ефективно для ягідних культур, саджанців і маточників. А от, що стосується використання дронів у садах, то тут не все так однозначно», – зауважує Олександр Матвієць.

Він пояснює, що для того, щоб розвивати цей напрямок насамперед потрібно організувати систему кооперації, бо близько 80% господарств – це плодово-ягідні насадження площею 5-30 га. Тобто, одне господарство не в змозі самостійно закупити обладнання. Більш доцільним буде спільне використання дронів. Також важливою є підготовка спеціалістів для роботи з такою технікою.

 

SEEDS.org.ua за інформацією AgroTimes

Головні новини Seeds та агроідеї для зростання вашого бізнесу в Telegram Facebook Instagram
Youtube та Підписуйтесь!

Залишити коментар

Ваш email не буде опубліковано

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!