Українські фермери повинні отримати і право викупати землю, і можливість це зробити

0 781

У фермерів України є своє бачення запуску ринку землі і обороту землі. Вони повинні мати не тільки право викупити землю, а й можливість це зробити, розповів у ексклюзивному коментарі для Sapienza Станіслав Таршин, власник групи компаній “ГрадОлія”.

“Звісно необхідно дослухатися до тих, хто працює на землі, до тих хто її орендує і займається виробництвом, до фермерів. Вони повинні мати право викупити землю. Крім того вони повинні мати не тільки право, а й можливість це зробити.

А для цього повинні бути розроблені механізми фінансування купівлі землі, доступні для фермерів, для українських підприємців.

Ці питання необхідно вирішити до введення ринку землі. Адже якщо наші громадяни будуть мати право, а не будуть мати можливості купити землю, то врешті-решт ми опинимося в ситуації, коли всіма землями України будуть володіти іноземці”, – переконаний Станіслав Таршин.

“Чи зможемо ми тоді говорити про таку державу як Україна? Такі речі необхідно вирішувати комплексно і стратегічно разом з іншими питаннями економічної безпеки України. Саме такий підхід визначений Доктриною економічної безпеки України, розробленої представниками українського бізнесу, зокрема Фондом підтримки економічної безпеки України і спільнотою Бізнес100”, – додав фахівець.

Треба пам’ятати, що земля – це стратегічний ресурс нашої країни. 

“І від того які рішення будуть прийняті в цей доленосний момент буде залежати, яким чином буде розвиватися країна на десятиліття вперед.

Чи будемо ми йти шляхом, яким пройшли латиноамериканські держави, і зокрема Аргентина, які заради розрахунків за боргами віддали більшість земель транснаціональним корпораціям, які вичавили з земель максимум для себе, не вплинувши на рівень життя аргентинців.

Чи підемо шляхом розвитку Об’єднаних Арабських Еміратів, яким свого часу вистачило розуму залишити свої стратегічні ресурси (нафтовидобування) в себе і направити на процвітання своїх громадян”, – зазначив Станіслав Таршин.

 

SEEDS.org.ua

Головні новини Seeds та агроідеї для зростання вашого бізнесу в Telegram Facebook Instagram
Youtube та Підписуйтесь!

Залишити коментар

Ваш email не буде опубліковано

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!