Українські фермери відчувають нестачу робітників, які їдуть працювати за кордон

0 613

Навесні в рази збільшується кількість селян, які їдуть працювати за кордон. Тим часом українські фермери відчувають нестачу робітників. Про повідомив фермер з Київщини Геннадій Лапіцький.

«Зараз у вітчизняному агросекторі не вистачає робітників. Ось, наприклад, у нас є земельні ділянки, які не пристосовані для землеробства. Там можна висаджувати сади, але немає людей, з якими це можна робити. Зупинити трудову міграцію зможе розвиток переробки», — переконаний фермер.

Він пропонує ввести для старшокласників професійну орієнтацію, передати профтехучилища у муніципальну власність громадам, новоствореним ОТГ. Аби їх могли б підтримати керівники місцевих підприємств і фермери, та надали би свою матеріальну базу для навчання сучасним робітничим професіям. Забезпечити практику, перше або навіть постійне місце роботи для молоді.

«Перш за все потрібно навести порядок, щоб фермер міг працювати, розвивати своє господарство і розвивати громаду. У нього повинна бути впевненість, що завтра не прийдуть земельні бандити і не відберуть бізнес. Це завдання вже для уряду, який сформується після формування нового складу парламенту» , — наголосив Геннадій Лапіцький.

SEEDS.org.ua за матеріалами Kurkul.com

 

Головні новини Seeds та агроідеї для зростання вашого бізнесу в Telegram Facebook Instagram
Youtube та Підписуйтесь!

Залишити коментар

Ваш email не буде опубліковано

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!