Українські фермери зневірились у цибулі – сіятимуть менше

0 493

Площі під цибулею в Україні можуть скоротитися в 2021 році. Серед основних причин – критично низькі ціни на цю продукцію, які тримаються в країні ще з літа минулого року.

Середні ціни на цибулю ріпчасту на українському ринку з кінця липня 2020 року продовжують коливатись в межах $0,10-0,11/кг і лише протягом кількох тижнів в серпні минулого року доходили до $0,13/кг.

Відтак в Україні продовжують фіксуватися найнижчі ціни на цибулю ріпчасту в регіоні Східної Європи.

Наприклад, в Молдові ця продукція в середньому пропонується по $0,15/кг, а в Польщі і Грузії – по $0,22/кг і $0,26/кг, відповідно. У Білорусі ціни зафіксовані на середньому рівні в $0,26/кг зокрема і завдяки постачанню з України, що активізувалося в другій половині сезону.

Слід зазначити, що в поточному сезоні Україна має всі шанси експортувати рекордний обсяг цибулі ріпчастої як мінімум за останні п’ять маркетингових років (липень-червень).

Українські експортери вже встановили рекорд експорту в першій половині сезону, а в січні подібний тренд лише зміцнився. Станом на січень 2021 р країна вже експортувала 14 тис. тонн цибулі ріпчастої, тоді як раніше найвищий експорт за весь маркетинговий рік становив 18,9 тис. тонн в сезоні 2019/2020.



Проте, зростання експорту поки ніяк не позначилось на цінах, і вони продовжують перебувати на гранично низьких рівнях в Україні. Більш того, за даними проекту «АПК-Інформ: овочі і фрукти», в сховищах українських господарств може перебувати рекордна щонайменше за останні три сезони кількість запасів минулорічної продукції в період підготовки ринку до старту нового сезону.

Якість таких запасів самі фермери характеризують як досить низьку, але багато хто продовжує утримувати цибулю в сховищах все ще сподіваючись на підняття цін до кінця весни.

Такі негативні тенденції вже впливають на плани фермерів по площах під цибулею в поточному сезоні, особливо по раннім сортам, площі під якими в деяких регіонах можуть скоротитися досить істотно.

До того ж через погані погодні умови багато виробників відчувають труднощі з посівом цибулі ріпчастої ранніх сортів, що призведе до більш пізнього старту сезону. Це може створити і можливості для підняття цін на урожай минулого року, але все знову буде залежати від якості запасів і підсумкових обсягів збору озимої цибулі.

 

SEEDS.org.ua за інформацією EastFruit

Головні новини Seeds та агроідеї для зростання вашого бізнесу в Telegram Facebook Instagram
Youtube та Підписуйтесь!

Залишити коментар

Ваш email не буде опубліковано

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!