Українські лісосмуги тепер можна орендувати чи взяти в постійне користування

3 9 247

Землі під лісосмугами в Україні вже не належать до земель лісогосподарського призначення – тепер вони стали землями сільськогосподарського призначення, що мають статус несільськогосподарських угідь. Такі землі наразі перебувають у комунальній власності, їх передаватимуть в оренду та постійне користування.

Донедавна полезахисні лісосмуги в Україні відносилися до земель лісогосподарського призначення, проте з 1 січня 2019 року їх було переведено у комунальну власність.

Тож на даний момент:

 • землі під лісосмугами вже не належать до земель лісогосподарського призначення, а стали землями сільськогосподарського призначення, що мають статус несільськогосподарських угідь.
 • землі під лісосмугами перебувають у комунальній власності. До того ж Земельний кодекс не містить прямих норм про заборону їх приватизації.
 • землі під лісосмугами передаються у постійне користування та оренду.
 • у постійне користування землі передаються виключно спеціалізованим підприємствам комунальної та державної форм власності.
 • в оренду лісосмугу може отримати будь-яка фізична чи юридична особа, за умови, що в договір оренди включатиметься обов’язок доглядати за лісосмугою.
 • правила утримання лісосмуг має затвердити Кабінет Міністрів України (на разі є лише проект постанови, який, однак, не прийнятий до цього часу).

Зазначається також, що незалежно від того, хто буде користувачем лісосмуг, передбачається обов’язкова інвентаризація земельних ділянок. Інвентаризація не буде безоплатною та проводитиметься суб’єктами господарювання, які мають необхідні ліцензії.

Окрім цього, за незаконне пошкодження полезахисних лісових насаджень передбачатиметься адміністративна відповідальність за ст. 651 Кодексу України про адміністративні правопорушення.

 

SEEDS.org.ua  за інформацією LDaily

Головні новини Seeds та агроідеї для зростання вашого бізнесу в Telegram Facebook Instagram
Youtube та Підписуйтесь!
3 Comments
 1. юный натуралист пише

  Ну да ну да. Только не простым смертным

 2. Зеленый пише

  а за вырубку штраф 17 грн! Все нормально – падаем…

 3. Інженер пише

  Бариги виріжуть 80-літні дуби посажені дідами….Оце і все “користування”. У банди і напрямок думок…

Залишити коментар

Ваш email не буде опубліковано

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!