Українські науковці вивели нові імунні сорти яблунь

0 2 285

Нові імунні сорти яблунь, стійкі до парші й борошнистої роси вивели в Інституті садівництва Національної академії аграрних наук України. Вибрали саме ці хвороби, бо вони найбільші вороги яблунь.

Назвали сорти Настя, Тодес, Злата, Малуша, Паланка, Дміана, Берегиня, Дожниця та Соломія. Вирощуючи ці сорти, не потрібно витрачатися на фунгіциди, а перші врожаї будуть уже на третій рік після посадки.

Зимовий сорт Соломія дає плоди вагою по 190 г. Із восьмирічного дерева зривають 40 кг яблук. Сорти Берегиня, Дміана й Дожниця також зимові, але плоди крупніші — 220 г.

“Ці сорти яблунь потрібні всім, бо парша є у всіх областях України. Пошкоджує листя, цвіт і пагони, що поступово засихають і опадають. У травні хвороба масово скидає з дерева зав’язі. При ураженні пагонів на корі з’являються здуття, що розриваються. Вона вкривається тріщинами й лущиться. Якщо ж плодам вдається вирости, то покриваються чорними цятками”, — уточнюють в Інституті.

На другому місці за небезпекою для саду після парші є борошниста роса. Від неї листки покриваються білим нальотом, закручуються краями вниз і засихають. Цвіт стає жовто-зеленим і осипається разом із листям.

Хвороба краде більшу половину яблук

“Хвороба краде більшу половину яблук. Тому треба кілька разів на рік оглядати й обрізати дерева. Після розпускання бруньок і наприкінці цвітіння. Зрізані пагони слід одразу палити, а не викидати подалі від саду. Бо спори грибка розносяться на кілометрову відстань”, — радять фахівці.

Науковці Інституту садівництва також вивели сорти вишні Мелітопольська десертна, Пустунка, Іграшка, Мелітопольська радість, Нічка, Диво, Ксенія. У них плоди 7-10 г. Усі є різновидом “дюк” — це вишня, схрещена з черешнею. Для них потрібен запилювач.

Рекордсменом із сортів є Диво-вишня, у якої плоди важать 10-12 г. Стають плодоносними на п’ятий-шостий рік. Активне плодоношення триває до 22 років.

SEEDS.org.ua   за інформацією gazeta.ua  


Слідкуйте за нашими новинами на Facebook   Instagram  YouTube-канал

 

Головні новини Seeds та агроідеї для зростання вашого бізнесу в Telegram Facebook Instagram
Youtube та Підписуйтесь!

Залишити коментар

Ваш email не буде опубліковано

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!