Українські пасічники масово покидають бджільництво

0 9 699

Цьогоріч українські пасічники стали масово покидати галузь бджільництва. Цей бізнес стає невигідним, розповів глава спільноти бджолярів Миколаївської області Андрій Галдін.

“У цьому році спостерігається масовий розпродаж пасік. Внаслідок цього, у другій половині весни ціна на бджолосім’ї впала мало не в два рази. Люди йдуть з цього бізнесу, тому що він стає невигідним. А чи не буде ціни на мед, що не буде ціни і на все інше”, – коментує ситуацію Галдін.

Одна з можливих причин таких подій – відсутність держпідтримки бджолярів України. На неї сьогодні можуть розраховувати лише члени кооперативів. За словами ж голови спільноти Миколаївщини, на сьогоднішній день не у всіх бджолярів є бажання вступати до кооперативу.

“У нас на базі спільноти певна група бджолярів планує створити найближчим часом кооператив. Але для отримання дотацій з боку держави необхідною умовою є те, щоб члени кооперативу були членами фермерського господарства.

Для міських жителів ФГ оформити нереально, у нас немає землі. Тобто, потрібно шукати когось, у кого воно є. Але така ситуація не тільки у нас області”, – додає експерт.

SEEDS.org.ua за інформацією АгроЮг

Слідкуйте за нашими новинами на Facebook   Instagram  YouTube-канал

 

Головні новини Seeds та агроідеї для зростання вашого бізнесу в Telegram Facebook Instagram
Youtube та Підписуйтесь!

Залишити коментар

Ваш email не буде опубліковано

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!