Українські пасічники вигадали унікальні медові солодощі – імунотоген

0 1 834

Українські медових справ майстри не стоять на місці, вигадуючи все новіші та новіші корисні солодощі. Один з останніх смаколиків – унікальний медовий “Імунотоген”.

З чого його роблять і як з’явилася ідея створити такий унікальний для України продукт, в інтерв’ю SEEDS розповів Володимир Петрушев зі співдружності сімейних пасік торгової марки “Правильний мед”, які і займаються виробництвом нових незвичайних ласощів.


– Де ж збирають в Україні “Правильний мед”?

– У нашій співдружності 8 пасік, які кочують екологічними лісами України, там, де є скупчення медоносних дерев. Є пасіки в гірських Карпатах, в Сумській області, дуже багато на Півдні України.

Якщо в Одесі на “Привозі” вам продадуть банку липового меду, і скажуть, що це одеська пасіка і це липовий мед. Так і є – це “липовий” мед. В Одесі липових лісів немає, але вони є в Сумській області.– Чи багато медових солодощів ви робите?

– Ми спеціалізуємося на десертах – це наш коник. Коли ми переїхали жити в екопоселення 11 років тому, ягоди консервували цукром. Але коли в будинку з’явився достаток меду, дружина запропонувала замінити цукор медом. Однак зі свіжим медом ягода забродила. На наступний рік я взяв для консервації мед торішній, “погрався” з пропорціями – і все вийшло! Я зрозумів, що рідкий мед не втримає живу ягоду.

З ягід спочатку була калина, але потім самі клієнти почали питати: а чому обліпиху не робите, а чому немає імбиру?

Зараз у нас 22 медових десерти. Чесно кажучи, ми більше лінійку і не розширюємо – навіть в цьому асортименті людина “тоне”. У нас не тільки “чисті” ягоди, а й суміші ягоди-трави.

– Ягоди ви теж самі збираєте?

– Не всі. Більшість ягід із Західної України – чорниця, брусниця, журавлина.– У вашому асортименті є і заливні медом горіхи – це окрема від “ягідної” лінійка?

– Так. Але і вони теж всі в поєднанні з ягодами. Крім фісташок. Ми поки не знайшли з чим фісташки можна поєднувати – цей горіх сам по собі оригінальний.

– А який тут використовується мед? Теж торішній, як і в ягодах?

– Ні. Для горіхів ми використовуємо тільки акацієвий мед і тільки свіжий. Якщо для ягід мед виступає консервантом, то в горіхах він використовується у вигляді солоду.

Різновидів медових солодощів з горіхами у нас сьогодні 8. В принципі, все це можна називати “медові козинаки”. До слова на всі сорти меду у нас є лабораторні аналізи – ніяких сиропів ми не використовуємо, за жодних умов.– Як з’явилися ваші унікальні цукерки – ваш “Імунотоген”?

– Була ідея зробити коричневий мед з керобом. Ми його зробили, на смак – шоколадна “нутелла”. Все вийшло дуже смачно. Стало питання: як назвати. Ми довго думали, і ось що цікаво: коли ми говоримо “мед з чимось” – ми одразу ж потрапляємо в цільову аудиторію любителів меду. Але якщо ми говоримо “цукерки” або “солодощі” – ми відразу ж стикаємося з іншою цільовою аудиторією. Ми вирішили піти саме цим шляхом, і зробити цукерки.

Ідея створення цих солодощів виникла цієї зими, якраз почався карантин, захотілося створити противірусні смаколики з прополісом. Карантин, він не стільки надихнув, скільки підштовхнув до випуску.

Це навіть цукерками не назвеш. Ось як в аптеці продається “гематоген” ми назвали це “Імунотогеном”. Тому що це солодощі з прополісом.

Прополісу в цукерці багато, тому ми рекомендуємо кожну розрізати на 4 частини і протягом дня по шматочку вжити. Це зручний засіб підтримати своє здоров’я. Для України “Імунотоген” унікальний продукт – я такого поки не зустрічав.– З чого ж складаються такі солодощі?

– Кероб, мед, прополіс, масло какао. Зараз ми випускаємо не тільки “Імунотоген” з прополісом, а й асорті з сухофруктами і горішками замість прополісу.

– Як давно ви випускаєте такі диво-цукерки?

– Всього два з половиною місяці. Поки попит скромний. Але про “Імунотоген” поки що мало хто знає – це абсолютно новий для України продукт.

 

Людмила Калита, SEEDS.org.ua 

Головні новини Seeds та агроідеї для зростання вашого бізнесу в Telegram Facebook Instagram
Youtube та Підписуйтесь!

Залишити коментар

Ваш email не буде опубліковано

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!