Українські розробники створили роботів-грибозбирачів

0 1 078

У США українці розробили проєкт будівництва роботів-грибозбирачів під назвою Reest. Така інновація має знизити витрати на робочу силу на 30% та працювати в умовах пандемії. Розробники мають намір запустити роботів на фермах.

Автори стартапу – 4 українці: Петро Шмигельський, Денис Котелович, Олег Боднар та Олексій Вишневський. Команда буде впроваджувати своє рішення разом з Basciani Foods, одним з найбільших постачальників грибів у країні, пише The Robot Report.

«Основна проблема – це людська праця, умови праці та якість врожаю. Гриби необхідно збирати як тільки вони отримають необхідний розмір, і робити це швидко, щоб вони не заросли», – відзначає співзасновник Reest Денис Котелович.


Прогнозують, що до 2024 року світовий ринок грибів перевищить 69 млрд доларів

Розробники Reest наводять просту формулу: 1 кг зібраних грибів коштуватиме 0,2 долара або 5,61 грн. Сьогодні їх збирають вручну за 0,3 долара – 8,42 грн. Крім того, через оптимальний термін збирання має збільшитися й врожайність.

Розробники створили захоплювач для збору грибів, який очікує на патент. За допомогою глибинних камер та комп’ютерного зору система зможе точно розрізняти гриби. Під час роботи технологія не пошкоджує гриби, вони не втрачають свої властивості та зовнішній вигляд.

Автори робота-грибозбирача планують віддати його в оренду чинним грибним фермам, аби отримувати прибуток та створювати інші прототипи. Наразі стартап шукає інвесторів для створення 100 роботів. Автори планують знайти капітал на розробку за 18 місяців.

 

SEEDS.org.ua за інформацією  Innovation.24tv.ua

Головні новини Seeds та агроідеї для зростання вашого бізнесу в Telegram Facebook Instagram
Youtube та Підписуйтесь!

Залишити коментар

Ваш email не буде опубліковано

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!