Українські садівники чекають на більший врожай яблук і зростання експорту

0 361

Левову частину експорту плодово-ягідної продукції з України, понад 95%, становлять волоські горіхи, заморожені ягоди і яблука. Однак за 6 місяців 2020 року експорт цих продуктів в натуральному вираженні знизився на 14% – з 31,2 тис. тонн до 26,8 тис. тонн.

Про це розповіла директорка з розвитку Української плодоовочевої асоціації (УПОА) Катерина Звєрєва. Однак, за її словами, у вартісному вираженні, цей показник не тільки не знизився, а й виріс на 2,4% – з $61,8 млн до $63,3 млн.

У порівнянні з минулим роком, найбільш істотну стагнацію продемонстрували яблука. За 6 місяців 2020 року в ЄС було експортовано 1,5 тис. тонн яблук, загальною вартістю $1,1 млн. Для порівняння, з січня по червень 2019 року, в ЄС було поставлено 3,8 тис. тонн яблук загальною вартістю $2,4 млн.

“Основною причиною такого зниження є невисокий урожай яблук в 2019 році. Ціни на внутрішньому ринку на найпопулярніший фрукт були досить високими протягом усього сезону, внаслідок чого багато фермерів віддали пріоритет продажам яблук на внутрішньому ринку.

До того ж зниження врожаю яблук в 2019 році і велика кількість яблук низької якості ускладнили формування експортних партій. Відповідно, навіть ті, хто спочатку планував здійснювати продажі на експорт, були змушені знизити обсяги поставки за кордон через нестачу продукції”, – пояснила  Катерина Звєрєва.

Попит на горіхи та заморожені ягоди з боку європейських імпортерів залишався на високому рівні. Експортна виручка від продажу горіхів та ягід склала $34,1 і $28,0 млн, що на 4% і 6% відсотків вище, за показники минулого року.

“Відзначимо, що в першому півріччі 2019 року наголошувалося зростання інтересу до українського горіху з боку європейських покупців. Основною причиною став розвал логістичних ланцюжків в зв’язку із введенням карантинних обмежень, в результаті чого поставки продукції з азіатських країн були ускладнені. Відповідно, покупці шукали варіанти “ближче”.

За прогнозами можна сказати, що в цьому році очікується зростання виробництва яблук, відповідно, і експорт цієї категорії товарів теж буде рости”, – додала Катерина Звєрєва.

 

SEEDS.org.ua  за інформацією Fruit-Ukraine.org

Головні новини Seeds та агроідеї для зростання вашого бізнесу в Telegram Facebook Instagram
Youtube та Підписуйтесь!

Залишити коментар

Ваш email не буде опубліковано

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!