Українські селекціонери зареєстрували новий високопродуктивний сорт часнику

0 600

В Україні зареєстрували новий сорт часнику «Айдер». Сорт має високі оцінки споживчих характеристик і вже встиг позитивно зарекомендувати себе як в Україні, так і за її межами.  

Власниками сорту є автори сорту Сич З.Д. (селекціонер і експерт з насінництва України, доктор сільськогосподарських наук, професор Білоцерківського НАУ), Мереженюк В.А. (засновник Інституту Часниківництва), Кубрак С.М. (кандидат сільськогосподарських наук, асистент кафедри генетики, селекції і насінництва сільськогосподарських культур Білоцерківського НАУ).

Одним із економічних критеріїв, за яким проводили добір вихідного матеріалу для створення нового сорту, була можливість його популяції формувати врожайність високоякісної товарної продукції понад 10-12 т/га, що відповідає світовим показникам урожайності.


Висока продуктивність обумовлена тим, що сорт «Айдер» є низькорослим, завдяки чому витримує більшу густоту та легко набирає масу цибулини понад 50 г.


На сьогоднішній день сорт «Айдер» пройшов тестування на консервних і м’ясопереробних заводах, а також у торгівельних мережах.

У 2020 році проведені перші пробні поставки нового сорту в країни ЄС, зокрема, в Литву. Враховуючи те, що споживачі ринку ЄС віддають перевагу менш гострим і пекучим смаковим характеристикам часнику, новий сорт формувався з толерантною пекучістю, що відповідає смакам європейських споживачів.

Європейські партнери залишились задоволеними якістю продукції, як з точки зору органолептичних властивостей, так і агротехнологічних показників – врожайності, стійкості проти хвороб і шкідників.


У даний час ведуться перемовини з литовськими партнерами на предмет придбання франшизи з вирощування сертифікованого насіннєвого матеріалу часнику.

 

SEEDS.org.ua за інформацією artelagro.com

Головні новини Seeds та агроідеї для зростання вашого бізнесу в Telegram Facebook Instagram
Youtube та Підписуйтесь!

Залишити коментар

Ваш email не буде опубліковано

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!